Kultūra
Teātris un kino

Uz Krievijas teātra augstāko apbalvojumu pretendē Nastavševs, Serebreņņikovs un Bogomolovs 0

Publicitātes, kā arī ITAR-TASS, RIA, LETA foto

Mājas arestā esošais Krievijas režisors, “Gogoļa centra” mākslinieciskais vadītājs Kirils Serebreņņikovs izvirzīts Krievijas teātra balvai “Zelta maska”, vēsta kaimiņvalsts mediji.

Serebreņņikovs nominēts kategorijā “Labākais režisora darbs” par iestudējumu “Ahmatova. Dzejolis bez varoņa”, kas tika rādīts “Gogoļa centrā”. Kopā ar Serebreņņikovu par darbu pie izrādes nominēta Alla Demidova. Interesanti, ka ar Serebreņņikovu šajā nominācijā sacentīsies arī Latvijas režisors Vladislavs Nastavševs, kurš “Gogoļa centrā” iestudējis biogrāfisku izrādi “Mihails Kuzmins. Forele izsit caurumu ledū”. Tāpat ar Serebreņņikovu šajā nominācijā konkurē arī Latvijā pazīstamais režisors Konstantīns Bogomolovs par darbu izrādē “Pūķis”.

Serebreņņikovs balvai izvirzīts vēl arī kategorijās “Labākais režisors” un “Labākais kostīmu mākslinieks” par operas “Čaadskis” iestudējumu.

Serebreņņikovs šogad tika apsūdzēts liela apjoma laupīšanā un turpina atrasties mājas arestā, kuru tiesa 17. oktobrī pagarināja līdz 2018. gada 19. janvārim.

Saistītie raksti
LA.lv