×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Uz kruīza kuģa pasažierei paliek slikti ar veselību; cietušo ar helikopteri nogādā Liepājas slimnīcā (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Piektdien agri no rīta, plkst. 03:57, Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju, ka uz pasažieru kruīza kuģa „Nautica”, kas atradās aptuveni 40 jūras jūdzes no krasta starp Liepāju un Ventspili, kādai pasažierei radušās veselības problēmas, tādēļ MRCC Rīga nekavējoties izsludināja trauksmi Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, Jūras spēku flotiles (JSF) krasta apsardzes kuģim KA-07 “Ausma” un kuģim A-90 „Varonis”, portālu “La.lv” informēja Krasta apsardzes dienesta pārstāve Līva Veite.

Kuģis tobrīd devās no Tallinas uz Klaipēdu, kuģa ārsts telefoniski sazinājās ar Specializētā medicīnas centra ārstu. Kuģis “Ausma” tika norīkots uzņemt mediķus, lai nogādātu tos uz kuģi “Nautica”, lai noskaidrotu cietušās pasažieres veselības stāvokli un sniegtu rekomendācijas turpmākai rīcībai.

Cietusī pasažiere ir 1930.gadā dzimusi Lielbritānijas valsts pilsone.

Ņemot vērā laika apstākļus un cietušās stāvokli, tika pieņemts lēmums veikt evakuāciju ar Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru.

Helikopters tālāk devās uz kuģi “Varonis”, kas tobrīd atradās jūrā, lai varētu palīdzēt kuģa “Varonis” ārsts. Tālāk cietusī pasažiere un viņas ģimenes loceklis ar helikopteru tika nogādāti Liepājas slimnīcā. Savukārt kuģis “Ausma” neatliekamās palīdzības mediķus nogādāja atpakaļ Liepājas ostā.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka par nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties jāziņo uz “MRCC Rīga” pa trauksmes tālruņa numuru 115.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pēc sniegtā apraksta ir redzams cik bezcerīga ir Glābšanas sitēma Latvijā. Tātad ,tā vietā lai Mediķi ierastos ar Helikopteri un veiktu cietušā evakuāciju uz slimnīcu tiek iesaistīta pagara ķēde kura nespētu funkcionēt svaigā 5 baļu jūrā ! Tās ir pārdomas.

Draugiem Facebook Twitter Google+