×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Uz Kuldīgas lielajiem ekrāniem atgriežas Dizaina filmu festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

1. un 2. augustā otro gadu pēc kārtas Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls, kura programmā būs iekļautas arī Pecha Kucha prezentācijas un citi ar dizaina un mākslas nozarēm saistīti notikumi. Festivālā būs skatāmas pasaulē atzītas modei, gleznošanai, fotogrāfijai, arhitektūrai un dizainam veltītas dokumentālās filmas.
Dizaina filmu festivāls, kura idejas autori un kuratori ir Singapūras dizaina studija „Anonymus”, radies 2010. gadā ar sākotnējo ievirzi tikai uz dizainu, taču šobrīd pievēršas arī pilsētu problēmām un dažādiem sociāliem fenomeniem. Dažkārt pasākuma programmu papildina tematiskas konferences, radošās darbnīcas un atvērto durvju dienas arhitektūras un dizaina studijās. Festivāls Singapūrā norisinās katru gadu, bet, uzņemot starptautisku vērienu, ceļojis uz dažādām pasaules pilsētām: Portlendu, Berlīni, Taipeju, Kaohsiungu un Bangkoku.
Šogad kā festivāla programmas pirmā filma tiek izziņota režisora Zaharija Hainzerlinga stāsts „Skaistule un bokseris” (Cutie and the Boxer, 2013) par Ušio Šinoharu, kas ar savu izteikti ezotērisko stilu ir viens no vadošajiem, taču gluži nenovērtēts alternatīvais mākslinieks Japānā un Ņujorkā. Ilgus gadus viņa sieva Noriko ir bijusi uzticams pavadonis savdabīgajam vīram. Filma atsedz šī īpašā mākslinieku pāra attiecības, kamēr Ušio cenšas beidzot iegūt komerciālus panākumus, bet Noriko uzsāk savus mākslinieciskos meklējumus.
Filma ir spējusi iemūžināt intīmu, skaistu divu mākslinieku portretējumu sarežģītās ikdienas attiecībās. „Skaistule un bokseris” ir nominēta “Oskara” godalgai kā labākā dokumentālā filma, ieguvusi Londonas filmu festivāla Grīrsona apbalvojumu un Sandensas filmu festivāla balvu par labāko režiju.
Ieskats filmā „Skaistule un bokseris”:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+