×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. septembris, 2016
Drukāt

Uz labākās latviešu filmas godu pretendē “Ausma”, “Es esmu šeit” un “Pelnu sanatorija” (4)

LETA un publicitātes fotoLETA un publicitātes foto

Uz nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps 2016” labākās pilnmetrāžas spēlfilmas kategorijā pretendē režisores Lailas Pakalniņas filma “Ausma”, režisora Renāra Vimbas debijas spēlfilma “Es esmu šeit” un Dāvja Sīmaņa spēlfilma “Pelnu sanatorija”.

Režisori Pakalniņa, Sīmanis un Vimba izvirzīti arī balvai kategorijā “Labākais spēlfilmas režisors”.

Uz balvu nominācijā “Labākā īsmetrāžas spēlfilma” pretendē režisora Pjotra Bombina filma “Bez nosaukuma”, Madaras Dišleres “Dārznieks” un Daniila Silova “Vienreizējā”, bet uz labākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas titulu pretendē Jāņa Putniņa “Degošais”, Lindas Oltes “Jānis. Elza. Mīlas grāmata”, režisoru kolektīva veidotā dokumentālā filma “Prāta vētra: Starp krastiem” un Vitālija Manska “Saules staros”.

Uz balvu kā labākā animācijas filma pretendē Vladimira Leščiova “Gaidot Jauno gadu”, Kārļa Vītola “Mīnotaurs” un Signes Birkovas “Pacelšanās”, bet kategorijā “Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma” izvirzīta Daces Pūces filma “Mēness nogurdinātais”, Adriānas Rozes “Rīgas kungi” un Lailas Pakalniņas “Rumba”, savukārt kategorijā “Labākā debijas filma” uz balvu pretendē Daces Pūces “Mēness nogurdinātais”, Pjotra Bombina “Ritmā”, Lienes Laviņas-Kalnaellas “Tev, Rūķi!” un Daniila Silova “Vienreizējā”.

Kategorijā “Labākais aktieris” uz balvu pretendē Vilis Daudziņš par lomu filmā “Ausma”, Andžejs Jānis Lilientāls par lomu filmā “Es esmu šeit” un Ulrihs Matess par lomu filmā “Pelnu sanatorija”, bet kategorijā “Labākā aktrise” uz balvu pretendē Madara Botmane par lomu filmā “Jānis. Elza. Mīlas grāmata”, Agnese Cīrule par lomu filmā “Pelnu sanatorija” un Elīna Vaska par lomu filmā “Es esmu šeit”.

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma šodien žurnālistiem klāstīja, ka, iespējams, šogad “Lielais Kristaps” būs tradicionālākais jeb konservatīvākais festivāls pēdējo gadu laikā, jo, izsludinot konkursu uz festivāla rīkotāju vietu, tika nosprausti skaidri kritēriji nacionālā kino izvērtēšanai.

“Šajā festivālā būs mazāk rotaļīgu nejaušību, bet vairāk profesionālisma,” sacīja Rietuma, paužot cerību, ka festivāls kļūs par svētkiem Latvijas kino skatītājam.

“Lielais Kristaps” kinoteātrī “Splendid Palace” notiks no 6. līdz 12. oktobrim. Festivāla atklāšanas pasākumā īpaši tiks sumināts šā gada jubilārs, ievērojamais latviešu režisors Jānis Streičs. Viņam tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu kino māksla. Turklāt atklāšanas vakarā tiks demonstrēta Nacionālā kino centra atjaunotā un viena no spēcīgākajām režisora Streiča veidotajām filmām “Svešās kaislības”.

Kā norādīja Rietuma, filma “Svešās kaislības” ir viena no vislabākajām Streiča filmām un to atzīst ne tikai pats režisors, bet arī dažādi eksperti. Šī filma ļauj atklāt Streiču no jauna.

Otra filma, kas ir restaurēta un tiks izrādīta “Lielā Kristapa” laikā, ir Streiča labi zināmā filma “Mans draugs – nenopietns cilvēks”. Šai filmai kinoteātrī “Splendid Palace” tiks rīkots īpašs seanss vājredzīgajiem, kad uz ekrānā notiekošo darbību pavadīs balss komentārs.
Rietuma akcentēja, ka Latvijas kino kontekstā svarīga ir Baltijas valstu sadarbība, tādēļ šogad “Lielā Kristapa” laikā pirmizrādi piedzīvos divas ar kaimiņvalstīm kopražojumā tapušas filmas.

Festivāla laikā būs iespēja vienkopus redzēt un izvērtēt Latvijas jaunākās filmas. Festivāla laikā būs skatāma nominēto filmu programma, studentu filmu konkursa programma, kas šogad ir īpaši spēcīga, ārpuskonkursa filmu programma, kā arī notiks seansi ar autoru piedalīšanos un vairākas pirmizrādes, diskusijas.

“Lielajam Kristapam” nominēto filmu izlase būs skatāma arī kinoteātrī “Cinamon”.
Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” pasākumus rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un Kultūras ministriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Es atvainojos, ka divreiz sanāca….

  2. Gluži manas domas! Bet mierina fakts, ka Lielais Kristaps, tāpat kā Spēlmaņu nakts ārpus Latvijas maz ko nozīmē. Tāpēc prieks par katru atzinību, ko mūsu filmas saņem ārzemēs. Ausma vienkārši nerealitātes neofarss, Sanatorija kičīgs šizo ar skaistam beigām (kā visai bieži mūzikā – uzrakstīts kaut kāds mēsls, ja beigas smukas, tad arī gabals izdevies), Es esmu šeit svaiga novitāte un jaunieciskā perspektīva.

  3. Interesanti, kāds būs skatītāju viedoklis. Ja balvu piešķirtu žūrija, tad skaidrs, ka reāli pretendenti būtu Pelnu Sanatorija vai Ausma. Tādējādi tiktu ievērota tradīcija, ka Lielais Kristaps spēlfilmu jomā ir kompensācijas balva filmai, ko negrib redzēt ne pašu skatītāji, ne arī kas sasniedz kādus panākumus ārpus Latvijas.

    • Gluži manas domas! Bet mierina fakts, ka Lielais Kristaps, tāpat kā Spēlmaņu nakts ārpus Latvijas maz ko nozīmē. Tāpēc prieks par katru atzinību, ko mūsu filmas saņem ārzemēs. Ausma vienkārši nerealitātes neofarss, Sanatorija kičīgs šizo ar skaistam beigām (kā visai bieži mūsdienu mūzikā – uzrakstīts kaut kāds mēsls, bet, ja beigas smukas, tad arī gabals izdevies), Es esmu šeit svaiga novitāte un jaunieciskā perspektīva.

Draugiem Facebook Twitter Google+