×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2012
Drukāt

Uz laiku atsāk darboties fotoradari

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc divu nedēļu ilgām sarunām Valsts policija (VP) 12.oktobrī panākusi vienošanos ar uzņēmumu “V-Traffic” (iepriekš – “Vitronic Baltica un partneri”) par fotoradaru darbības atjaunošanu. Fotoradari ātruma pārkāpumus uz Latvijas ceļiem atsākaa fiksēt jau sestdien, 13.oktobrī, no plkst.7, un tie darbosies ne ilgāk kā līdz šā gada 31.decembrim, aģentūrai LETA pastāstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) preses pārstāve Gunta Skrebele.

Sākotnēji uz Latvijas ceļiem tiks izvietoti ne mazāk kā 20 fotoradari, jo pārējām mērierīcēm patlaban tiek veikta tehniskā apkope, taču pēc apkopes pabeigšanas “ierindā” atgriezīsies arī pārējie radari.

Pirmos fotoradarus jau izvietoja Rīgā un tās apkārtnē, ņemot vērā gan satiksmes intensitāti, gan tumšos laika apstākļus, kā arī pēdējā laikā notikušos traģiskos ceļu satiksmes negadījumus. Tikmēr pārējos Latvijas reģionos pastiprinātā režīmā turpinās dežurēt ceļu policijas ekipāžas, preses brīfingā žurnālistiem pavēstīja IeM valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Pārejas periodā gan stacionāro, gan pārvietojamo fotoradaru dislokācijas vietas būs norādītas VP interneta mājaslapā.

Vakar panāktā vienošanās paredz, ka “V-Traffic” nodrošinās fotoradaru darbību vismaz 12 stundas diennaktī atbilstoši VP norādītajām vietām, izņemot laiku, kad mērierīces objektīvu iemeslu dēļ nebūs darboties spējīgas.

Arī laikā, kamēr būs spēkā pagaidu vienošanās, komersants saņems 35% no faktiskajām iedzīvotāju soda naudās samaksātajām summām par tiem pārkāpumiem, kurus mērierīces būs fiksējušas. Nekādu citu samaksu komersants no valsts nesaņems.

Par katru konstatēto “V-Traffic” pārkāpumu, kas nebūs laikus novērsts, VP varēs no šī komersanta prasīt līgumsodu 200 latu apmērā, skaidroja Pētersone-Godmane.

Vienlaikus policija būs tiesīga izbeigt pagaidu vienošanos arī pirms 31.decembra, ja komersants septiņu dienu laikā pēc VP rakstiska brīdinājuma nebūs novērsis saistību neizpildi.

Tāpat VP būs tiesīga jebkurā brīdī vienpusēji izbeigt pagaidu vienošanos, desmit dienas iepriekš par to paziņojot “V-Traffic”. Līgumu varēs izbeigt, arī pusēm savstarpēji vienojoties.

Kā ziņots, 28.septembrī tika izbeigts starp VP un “V-Traffic” noslēgtais līgums par fotoradaru izviešanu uz Latvijas ceļiem. Dažas dienas pirms šī līguma laušanas valdība uzdeva IeM divu mēnešu laikā izvērtēt iespēju atpirkt no Vācijas ražotāja “Vitronic GmbH” ne vairāk kā 57 radarus, kas jau ir uzstādīti uz Latvijas ceļiem.

Kamēr IeM vērtē minēto iespēju, VP veica pārrunas ar “V-Traffic” par pagaidu vienošanās noslēgšanu, lai fotoradari uz valsts ceļiem atsāktu funkcionēt un darbotos tik ilgi, līdz būs lielāka skaidrība par to nākotni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+