×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Uz laiku no amata atstādina cietumu priekšnieku Puķīti

LETALETA

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) šodien uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata pienākumu pildīšanas atstādinājis Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieku ģenerāli Visvaldi Puķīti, aģentūrai LETA apstiprināja ministra preses sekretāre Līga Ādamsone.

Ierosinātā disciplinārlieta esot saistīta ar publisko iepirkumu jomu. “Ieslodzījuma vietu sistēmā ir konstatēti fakti, kas varētu liecināt par pārkāpumiem Publisko iepirkumu likuma un Valsts pārvaldes iekārtas likuma normu īstenošanā. Lai noskaidrotu tā iemeslus, tieslietu ministrs ir ierosinājis disciplinārlietu par IeVP priekšnieka Visvalža Puķītes rīcību,” atzina Ādamsone.

Konkrētajā gadījumā radušās bažas, ka IeVP priekšnieks, iespējams, ilgstoši nav novērsis iestādē pastāvošās problēmas publisko iepirkumu un arī citās jomās, no kā izriet arī bažas par to, vai viņš spēj kvalitatīvi pārvaldīt ieslodzījuma vietu sistēmu.

Kā sacīja Ādamsone, brīdī, kad valdība ir jau atbalstījusi ieslodzījuma vietu infrastruktūras modernizācijas koncepciju un piešķīrusi budžeta līdzekļus jauna cietuma celtniecības projektam Olainē, nepieciešams nodrošināt to, lai visi piešķirtie finanšu līdzekļi tiek izmantoti lietderīgi. Bordāns ir uzdevis pārbaudīt, vai Puķītes rīcībā konstatētie pārkāpumi neradīs būtiskus šķēršļus plānotā projekta realizācijā.

Kamēr Puķīte ir atstādināts, viņa pienākumus uzticēts pildīt IeVP priekšnieka vietniekam Sergejam Čepjolkinam, kurš jau iepriekš ir vairākkārt aizstājis Puķīti.

Kā ziņots, Puķītem arī agrāk izteikti dažādi pārmetumi, kas pamatā saistīti ar finanšu līdzekļu izlietojumu un grāmatvedību. 2011.gadā par Puķītes rīcību tika sākta disciplinārlieta, pēc kuras izmeklēšanas viņam kā sodu piemēroja amatalgas samazinājumu uz sešiem mēnešiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+