×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Uz lapsām – dāmu seglos

Foto - Nadīna ZavadilikaFoto - Nadīna Zavadilika

Lapsu dzinējmedības Mītas grāfistē Īrijā pagājušajā sestdienā gozējās mediju uzmanības centrā, jo pulcēja ne tikai medniekus un dzinējus. Uz jakti bija ieradušās arī 50 eleganti ģērbušās jātnieces dāmu jeb, kā tos sauc angliski runājošajās zemēs, vienas puses seglos. Viņas parādīja, ka arī šādi var turēt līdzi vīriem, kuri zirgos sēdēja klasiskajos seglos.


Jātnieces jau otro gadu pulcināja Sjūzana Ouka, pašreizējā augstlēkšanas rekordiste dāmu seglos – pagājušajā gadā viņa pārvarēja 1,80 metrus. Plānoto pārdesmit jātnieču vietā uz medībām ieradās divtik vairāk, turklāt viņu vidū bija ne tikai Britu salas amazones, bet arī dāmas no Francijas, Zviedrijas, Itālijas un pat Virdžīnijas štata ASV. Sjūzanai nācās gādāt gan atbilstošus seglus, gan zirgus, palienējot tos no draugiem un vietējiem medniekiem.

Kā todien jutās lapsas, kad ap simts jātnieku metās tās dzīt, prese klusē. Taču dāmas, par spīti dubļiem un nepatīkajiem laika apstākļiem, brāzās pa laukiem, lēca pāri lāmām un grāvjiem, pa kādai arī krita, taču visas veiksmīgi finišēja. Vairāk par lapsu dzinējmedībām dāmu seglos lasiet žurnāla “Medības” marta izdevumā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+