Sports
Ziemas sports

Uz lāpstas kamaniņu trasē. Latvieši izdomā jaunu sporta veidu 16

Gints Dzērve un Rainers Helds “Overtime TV” raidījumā atklājuši par latviešu izdomātu jaunu sportisku nodarbi – “Showel race” jeb lāpstu brauciens. Vīri nebaidās Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē braukt lejā uz sniega lāpstas!

“Visa sākums ir Siguldas trases ledus meistari. Nav noslēpums, ka strādājot pie ledus kvalitātes, ar lāpstu uz leju no punkta A uz punktu B var tikt ātrāk. Mazliet nošpikojām no trases vīriem šo pārvietošanās veidu un mazliet legalizējām,” par lāpstu braukšanas pirmsākumiem stāsta šīs nodarbes popularizētāji Gints Dzērve un Rainers Helds.

Saistītie raksti

“Ir liels cilvēku daudzums, kurus aizrauj ziemas ledus trašu sporta veidi, bet pašiem pamēģināt braukt ar bobu vai skeletonu nav iespēju. Turklāt tas var būt arī bīstami. Šo cilvēku kopumu vēlējāmies sapulcēt vienā padarīšanā. Varbūt izklausās ekstrēmi, taču tas nav bīstami un sāpīgi. Kaut kas līdzīgs šļūkšanai pa akvaparka trubu, tikai ātrums var sasniegt 80 km/h. Statistiski šo nodarbi četru gadu laikā ir pamēģinājuši ap 500 interesentiem,” raidījumam stāstīja Gints.

Latvieši ir lāpstu braukšanas pionieri, taču nu jau interesi izrādījuši arī norvēģi un šoziem Lilehammerē notiks pirmie starptautiskie mači.
Tiem, kas grib pamēģināt paši, ir iespēja doties uz Siguldas trasi. Lāpstas (par izturīgākajām atzītas “Fiskars”) un ķiveres ir uz vietas. Treniņi notiek ceturtdienās, sacensības nedēļu nogalēs, bet sīkāka informācija atrodama showelrace.com mājas lapā.

LA.lv