×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Uz Latvijas ceļiem tvarstīs ātruma pārkāpējus (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību riskiem, ko var radīt pārgalvība uz ceļa, šonedēļ Valsts policija (VP) ar vairākām aktivitātēm pievērsīs pastiprinātu uzmanību pārgalvīgajiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Visas nedēļas garumā likumsargi īpaši uzraudzīs tos satiksmes dalībniekus, kas neievēro atļauto braukšanas ātrumu, informēja VP.

“Tuvojoties siltākam laikam un labvēlīgākiem laika apstākļiem, pavasarīgs vieglums nereti iestājas arī satiksmes dalībnieku galvās, ko pierāda policijas veiktais pētījums par smagiem ceļu satiksmes negadījumiem. Tajā atklājās, ka smagi negadījumi visbiežāk notiek tieši vasaras mēnešos, kad laika apstākļi ir labi un rodas maldīgs priekšstats, ka nekas slikts notikt nevar, “ norāda VP pārstāve Ilze Jurēvica.

Vēršoties pret pārgalvību ceļu satiksmē, šonedēļ visā valsts teritorijā ceļu policija vērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma pārkāpējiem, jo īpaši to kontrolējot no ceturtdienas 6.00 rītā, kad lielākā daļa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, tostarp Latvija, atkārtoti piedalīsies 24 stundu ātruma kontroles maratonā.

Kā norāda Jurēvica, tik iespaidīga mēroga kontroles maratons pirmo reizi Latvijā norisinājās pērn, kad vienlaikus arī citas ES dalībvalstis kontrolēja steidzīgos satiksmes dalībniekus.

Pagājušajā gadā, ātruma kontroles maratona laikā, Latvijā tika sastādīti 578 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir aptuveni par 300 protokoliem vairāk nekā vidēji ikdienā un vidējais braukšanas ātrums uz ceļiem samazinājās par 2 – 3 kilometriem stundā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. par Soseju es daudz ko neteiksu-tas ir redzams ik uz sola. pilseta piedodiet man.

  2. Labdien. Pakontrolējiet Kuldīgas iekšienes ceļus arī. Brauc kā nenormāli.Centrs pilns ar dullajiem,bail iet ar bērniem kaut kur staigāties,pie pārejām pat nesas pāri,neapstājas

Draugiem Facebook Twitter Google+