×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Uz Latvijas robežām pieaug nelegālās migrācijas spiediens (7)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Pagājušās nedēļas laikā Latvijas robežsargi par nelikumīgu robežas šķērsošanu aizturējuši
32 nelegālos imigrantus. Tas liecina, ka uz robežām turpina pieaugt nelegālās migrācijas spiediens informēja Valsts robežsardze (VR).

Ar dažu dienu intervālu tika aizturētas trīs robežpārkāpēju grupas, kurās bija 16 Afganistānas, 14 Vjetnamas un divi Krievijas pilsoņi.

Pašlaik robežsardze veic nepieciešamās procesuālās darbības personu noskaidrošanai un tālāko lēmumu pieņemšanai.

“Gan šie pēdējās nedēļas notikumi uz Latvijas ārējās robežas, gan informācija no kaimiņvalstu robežsargiem liecina par to, ka uz robežām turpina pieaugt nelikumīgās migrācijas spiediens,” norāda VR.

Tā, uz Igaunijas-Krievijas robežas, netālu no Luhamaa robežkontroles punkta, tika aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi un viens Krievijas pilsonis, savukārt Krievijas pusē, aptuveni pusotru kilometru no Latvijas robežas, tika aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi.

Kopš gada sākuma par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu jau aizturēti 68 trešo valstu piederīgie, tostarp 37 Vjetnamas, 16 Afganistānas, 11 Krievijas pilsoņi.

2015.gadā tika aizturēti 463 trešo valstu piederīgie, tostarp 309 Vjetnamas, 70 Irākas, 30 Afganistānas, 25 Krievijas pilsoņi.

Valsts robežsardze arī turpina aizturēto ārzemnieku izraidīšanu. Iepriekšējās nedēļas laikā no valsts tika izraidīti 12 Vjetnamas pilsoņi. Kopš šā gada sākuma no Latvijas jau izraidīti 85 ārzemnieki, no tiem 55 vjetnamieši. 2015.gadā kopā tika izraidīti 427 ārzemnieki, starp kuriem 253 bija Vjetnamas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kamērt Vjietnamieši uztraukumam nau iemesla ,žēl protams strādīgi kā skudras ,likumpaklausīgi ,kristieši vai budieši nekad nevienam problēmas nerada.

 2. jautājums valdībai Atbildēt

  Kā veicas ar žogu ?

 3. nesaprotu- no kā krievi bēg? vai tas ir tikai bēgļu pārvadātājs?

 4. Visietekmīgākais līdzeklis ir nauda,kuru vēlams tērēt migrantiem cik vien iespējams maz.

 5. Nav taču nekā vienkāršāka, kā pārkāpt Latvijas robežu – viens solis – un tu esi jau Latvijā, kur Tevi saņems un apčubinās.
  Kārtējā nolaidība. Tam žogam jau sen bija jābūt uzceltam. Vai ir kaut pārsimt metru?
  Visus aizturētos nokomandēt “Apkārtgriez-ties! Atpakaļ uz Krieviju – soļos marš!” Un stāvēt aizmugurē ar stroķiem, lai nedomā šmaukties.
  Nesaprotu, kāpēc viņus jāpatur Latvijā?
  Žogs jābūvē ar steigu, un jānodrošina, lai ne afgāņu vai korejiešu pele nevarētu iešmaukt nepamanīta.

  • Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

   uzbūvēs žogu, bet kā tad pelnīties ( tas tikai daloties lidz pašai augšai – ierindnieks – leitnants – kapteinis – pulkvedis un tur vel )

  • Atpakaļ,no kurienes nāca!!!! VALSTS ROBEŽA IR SVĒTA-tāpēc jau vajag ROBEŽSARGUS !!!!!!!!!! KĀPĒC VĒL JĀTĒRĒ LĪDZEKLI UN LAIKS VIŅU IZRAIDĪŠANAI ( -krugom-marš!!!!!! ) mācieties labo no citiem-noderēs !!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+