×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Uz Latviju brauc leišu rituālās folkloras grupa “Marga Muzika”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

23. maijā pirmo reizi Latvijā uzstāsies lietuviešu rituālās folkloras grupa “Marga Muzika”, vēsta kluba “Melnā piektdiena” pārstāvis Valdis Bērzvads.

Lietuviešu “Marga Muzika” spēlē ne tikai lietuviešu, bet arī latviešu, baltkrievu, seno slāvu, Balkānu un pat Āzijas tautu mūziku, galveno uzsvaru liekot uz senajiem, autentiskajiem folkloras instrumentiem (dūdas, stabules, mandolīna), tos papildinot ar mūsdienu ģitārām vai čellu. Dziesmas tiek izpildītas oriģinālvalodās, atskaņojot senās melodijas. Citu starpā “Marga Muzika” dzied sutartines — senatnīgas polifoniskās dziesmas, kādas latviešu kultūrā maz saglabājušās, pārsvarā Sēlijā. Grupas dalībnieki arī notur dažādus seminārus, lekcijas un praktiskās nodarbības, mācot citiem senās folkloras izpildījumu.

“Marga Muzika” spēlē piecus gadus un šajā laikā paspējusi uzstāties daudzviet Eiropā un visās kaimiņvalstīs, izņemot vienīgi Latviju.

Pagājušogad iznācis “Marga Muzika” debijas albums, kurā iekļautas tautasdziesmas latviešu, lietuviešu, poļu, kā arī armēņu un tuviešu valodās. “Mūsu grupa reprezentē lietuviešu ritus, rituālus un tradīcijas, bet ne tikai — jo vairāk mēs iepazīstam citu tautu folkloru, jo labāk varam salīdzinot izprast paši savējo,” saka grupas dibinātāja Laurita Peleniūtė. Bez viņas grupā spēlē arī dalībnieki no tādām Latvijā labi pazīstamā vienībām kā “Žalvarinis” (folkroks) un “Obtest” (folkmetāls), u.c.

Koncerts, kurā piedalīsies vēl arī pašmāju folkloras kopa “Trejasmens” un latgaļu folkroka apvienība “Green Novice”, notiks 23. maijā klubā “Melnā Piektdiena”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+