×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2016
Drukāt

Uz Latviju pārvietoti bēgļi no Turcijas (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ceturtdienas vakarā Latvijā ieradusies sešu personu ģimene no Sīrijas, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā četri pirmsskolas vecuma bērni, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Šīs ir pirmās personas, kuras Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju pārvietotas no Turcijas.

Ģimene pašreiz atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Viena no pārvietotajām personām Sīrijā strādājusi celtniecības nozarē.

Atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Amatpersonas veic arī sākotnējo aptauju, ievada personu pirkstu nospiedumus “Eurodac” sistēmā un izsniedz patvēruma meklētāja dokumentus.

Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros jau uzņēmusi 29 personas.

Latvija pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības valstīm – Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm.

Aprīļa beigās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu pirmajām divām pārvietotajām ģimenēm no Grieķijas, kas februāra sākumā ieradās Latvijā. Šāds statuss piešķirts ģimenei – vīram un sievai no Eritrejas – un ģimenei no Sīrijas – vīram, sievai un diviem nepilngadīgiem bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Viņš esot celtnieks. Bet celtnieks tas ir plašs jēdziens. Ir mūrnieki,namdari ,palīgstrādnieki. Bet ir arī tie kas vazājās par būvlaukumiem baltās ķiverēs vai arī sēž ofisos. Šaubos vai šis ”speciālists ” ņems rokā lāpstu vai ķelli un smagi strādās,drīzāk tēlos BAIGO speciālistu un nedarīs neko.

  2. Nevajag lv,tos merkakus melnos kas gaisu smirdinas!

  3. Sie melnie nelegalie imigranti sedes Muceniekos un edis un tik uz poda sedes un edis nost lv.nodoklus!Paraziti un merkaki kopa ar to Straujumu un Petersoni!

Draugiem Facebook Twitter Google+