×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

Uz lauku ceļa jau divas reizes grāvī ieslīdējis autobuss ar skolēniem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Lauku ceļu, uz kura divas reizes grāvī ieslīdējis autobuss ar skolēniem, turpmāk tīrīs un kaisīs pēc pieprasījuma, vēsta “LNT Ziņas”.

Ugāles pusē uz apledojuša ceļa autobuss grāvī ieslīdējis jau divas reizes, turpmāk ceļa posmu Ugāle-Cirkale-Zlēkas nolemts tīrīt, rievot un kaisīt pēc pirmā pieprasījuma. Taču valstī kopumā ir tūkstošiem šādu C kategorijas ceļu.

Ceļam Ugāle-Cirkale-Zlēkas ir piešķirta C kategorija. Tas nozīmē, ka ziemā tiek rievoti un kaisīti tikai tā bīstamie posmi. Kopumā Latvijā ir 12 000 kilometru C kategorijas ceļu, un sestā daļa ir bīstami. Mazo ceļu sliktā uzturēšana ziemā ir aktuāla daudzās pašvaldībās, un arī skolas autobusi pa C kategorijas ceļiem braukā daudzviet.

Ja ir apledojis A kategorijas ceļš, ceļu uzturētājiem jāreaģē trīs stundu laikā. Bet, ja šādas pašas ziņas ir par C kategorijas ceļu, tad gaidīšanas laiks pagarinās sešas reizes – līdz 18 stundām.

Pa šo laiku skolas autobusam var nākties braukt uz skolu, vest bērnus atpakaļ un atkal braukt no rīta. Pašvaldības apzinās situācijas bīstamību, tomēr esot bezspēcīgas.

“Mums diemžēl tas finansējums ir tik mazs, ka autoceļu uzturēšanai mēs spējam nodrošināt tikai pašu nepieciešamāko. Tas gan nav attaisnojums, lai riskētu ar bērniem. Taču īstenībā mēs nemaz nedrīkstam izlietot savus līdzekļus valsts autoceļu uzturēšana,” komentēja Ugāles pagasta pārvaldes vadītāja Helēna Mendrišora.

Savukārt no valsts viedokļa visam naudas nepietiek un ir jāsadala prioritātes.

“Tā problēma ir, ka ziemas uzturēšanas darbi nepanāk pastāvīgu rezultātu. Mēs šodien izdarām darbus, naktī nolīst lietus un situācija dramatiski mainās,” par ceļu uzturēšanu skaidroja “Latvijas Valsts ceļu” Ceļu pārvaldīšanas un uzturēšanas pārvaldes direktors Aldis Lācis.

Ugālē tagad ar ceļu uzturētajiem panākta vienošanās, ka apledojuma gadījumā ceļš tiks tīrīts un kaisīts pēc pirmā pieprasījuma.

Šajā ziemas sezonā – trīs mēnešu laikā – valsts ceļu uzturēšanai jau iztērēti vairāk nekā 1,6 miljoni eiro. Tostarp aptuveni 400 000 eiro galvenajiem ceļiem, 800 000 eiro – valsts reģionālajiem ceļiem, 500 000 eiro – C kategorijas ceļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Uz skolu jâtransportê ar dirižabļiem “cepelīns”, tad varēs no
    Mārtiņiem līdz Jurģiem koncentrēties tikai uz algām birokrātiem !

Draugiem Facebook Twitter Google+