Mobilā versija
+17.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
16. oktobris, 2013
Drukāt

Uz LNO valdes locekļa amatu piesakās seši pretendenti

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālās operas Belatāžas zāle.

Konkursā uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes locekļa amatu saņemti seši pretendentu pieteikumi, aģentūrai BNS pastāstīja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Viņa sacīja, ka pieteikumi tiks izvērtēti aptuveni mēneša laikā.

Starp kandidātiem nav līdzšinējā operas vadītāja Andreja Žagara, kurš aģentūrai BNS apstiprināja, ka konkursā nav pieteicies.

Konkurss bija jāizsludina, jo iepriekš kultūras ministres ieceltais valdes loceklis Arturs Maskats no amata attiecās. Pašlaik valde strādā nepilnā sastāvā – tajā darbojas Inese Eglīte un Daina Markova.

Jau ziņots, ka augusta beigās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība, NA) iecēla jaunu operas valdi, ārpus tās atstājot līdzšinējo Latvijas Nacionālās operas direktoru Žagaru, bet vēlāk viņu no amata atlaida, pamatojot ar uzticības zaudēšanu. Vēlāk premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) izteica neuzticību Jaunzemei-Grendei, aicinot NA virzīt jaunu kultūras ministru.

Pievienot komentāru

Darba duna: tā šobrīd izskatās Mežaparka estrādē.Ceturtdien, 29. jūnijā, Rīgas domes, kā arī Dziesmu un deju svētku rīkotāju pārstāvji apsekoja Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbus, kas paredz skatītāju zonas un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+