×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

Uz LNO valdes locekļu amatiem pieteikušies desmit pretendenti; Žagars neatklāj, vai ir to vidū

foto - Letafoto - Leta

Atklātajā konkursā uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes locekļu trim amatiem saņemti jau desmit pieteikumi, taču pagaidām nav zināms, vai to vidū ir ilggadējais LNO direktors Andrejs Žagars, aģentūrai BNS pastāstīja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Tiesa, iespējams, ka tie vēl nav visi pieteikumi. Vēl KM gaida pieteikumus, kuri izsūtīti pa pastu ar zīmogu 19. jūlijā, jo informācija par konkursu izplatīta gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Iepriekš LNO valdes locekļu konkursā startēt plānoja arī Žagars, kurš daudzus gadus, vadot vienīgo profesionālo operteātri Latvijā un aktīvi iesaistoties starptautiskajā apritē, ir uzkrājis pamatīgu darba pieredzi, plašas zināšanas, vērtīgus kontaktus, kā arī fundamentālu izpratni par operas un baleta žanra specifiku kopumā. Taču uz aģentūras BNS jautājumu, vai piedalījies konkursā, Žagars no komentāriem atteicās, norādot, ka šobrīd atrodoties mēģinājumos Maskavā.

Martā stājās spēkā grozījumi LNO likumā, kas paredz, ka turpmāk valdes sastāvā būs trīs valdes locekļi un tās darbu vadīs valdes priekšsēdētājs, kuru atbilstoši LNO likumam no valdes locekļu vidus iecels kultūras ministre.

KM LNO valdes locekļus plāno izvērtēt 30. jūlijā, kad sanāks komisija un lems par tālāko rīcību. Cik ilgi notiks kandidātu vērtēšana pagaidām nav zināms.

Nākamajiem operas valdes locekļiem tiek prasīta augstākā akadēmiskā vai profesionālā izglītība, piecu gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē vai vidējā vai lielā kapitālsabiedrībā, zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši par mūzikas un skatuves mākslu, valsts valodas un vismaz divu svešvalodu brīva pārvaldīšana.

Tāpat tiek prasīta nevainojama reputācija, komunikācijas un sadarbības prasmes, stratēģiska, konceptuāla un radoša domāšana, kā arī darba organizācijas un vadības prasmes. Pretendentiem bija jāiesniedz arī operas turpmākās darbības attīstības piedāvājums, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Grozījumi LNO likumā paredz palielināt LNO valdes locekļu skaitu, lai nodrošinātu caurredzamu un sabalansētu lēmumu pieņemšanas procesu operas valdē, vienlīdz lielu lomu tajā atvēlot mākslinieciskajai kvalitātei, administratīvās un finanšu vadības aspektiem.

Pašlaik LNO vada tikai viens cilvēks. Kopš 1996. gada operas direktors ir Andrejs Žagars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+