×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. augusts, 2013
Drukāt

Uz LNSO valdes locekļa amatu saņemti pieci pieteikumi

foto - Letafoto - Leta

Konkursā uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekļa amatu Kultūras ministrija (KM) ir saņēmusi piecu pretendentu pieteikumus, aģentūrai BNS pavēstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste mājaslapas redaktore Dace Vizule.

Konkurss uz LNSO valdes locekļa amatu tika izsludināts, jo orķestra līdzšinējā direktore Ilze Paidere-Staķe iesniegusi atlūgumu un no 23. augusta pametīs amatu. Nekādus oficiālus paziņojumus par iemesliem, kāpēc aiziet no darba orķestrī, Paidere-Staķe nesniedz.

Vizule sacīja, ka pretendentu vērtēšanas komisija darbu sāk jau šonedēļ un lēmumu plāno pieņemt līdz septembra sākumam.

Kandidātiem uz LNSO valdes locekļa amatu bija jābūt triju gadu darba pieredzei vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, zināšanām un izpratnei par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, kultūras un īpaši par mūzikas nozari. Tāpat pretendentiem jābūt izcilai latviešu valodas prasmei un brīvi jāpārvalda divas svešvalodas, jāpiemīt teicamām komunikācijas un sadarbības prasmēm, stratēģiskai un radošai domāšanai, kā arī jābūt apveltītam ar darba organizācijas un vadības prasmēm.

Orķestra valdes loceklis ir atbildīgs par iestādes finansiālo un administratīvo vadību.

Kopš gada sākuma LNSO ir arī bez mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta, kad šo amatu pameta Karels Marks Šišons, savu lēmumu pamatojot ar orķestra mazo finansējumu un KM doto solījumu nepildīšana. Šišons arī norādīja, ka tā dēļ ir zaudējis lielākās daļas LNSO mūziķu atbalstu, kas nepieciešams, lai sasniegtu mākslinieciskos mērķus.

KM iepriekš norādīja, ka kandidatūras uz galvenā diriģenta amatu varētu iezīmēties uz rudens pusi. Jaunais mākslinieciskais vadītājs darbā jāpieņem LNSO valdes loceklim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+