Basketbols

Uz Ļubļanu ar nepadarīta darba sajūtu 0

foto – fibaeurope.com

Latvijas basketbola valstsvienības pretinieki Eiropas čempionāta otrajā posmā būs Ukrainas, Francijas un Beļģijas izlases.

Eiropas čempionāta otro posmu Ļubļanā Latvijas valstsvienība sāks ar diviem zaudējumiem turnīra tabulā. 11. septembrī mūsējo pretinieki pulksten 18.45 būs Ukraina, 13. septembrī pulksten 15.30 Francija, 15. septembrī pulksten 21 – Beļģija.

Jeseņicē sasniegtās trīs uzvaras un izkļūšana par Balkānu/Baltijas nāves grupas izbrīnā likušas pavērt muti ne vienam vien ārzemju kolēģim. Pārsteigums?! Tikai tiem, kas Latvijas basketbolam neseko ikdienā. “Esam palikuši par diviem gadiem pieredzējušāki, spēlētāji tikuši labos klubos. Arī pirms diviem gadiem Šauļos zinājām, kā spēlēt, taču nezinājām, kā uzvarēt. Tagad, kad komandā ir arī pieredze, ir Janičenoks, Blūms, Šķēle, Kaspars Bērziņš, mēs to esam iemācījušies,” Aināram Bagatskim mūsu valstsvienības performances nākas komentēt katru dienu. Latvijas izlases nosvērtība laukumā un ārpus tā kopā ar stabilitāti piecu spēļu kopgriezumā vairāk piestāvētu kādai daudzu gadu garumā pārliecību ieguvušai basketbola lielvalstij. Jau pēc pirmā posma Eiropas čempionāts beidzies tādām komandām kā Krievija, Turcja, Vācija. Kamēr mēs jau varējām izgaršot iekļūšanu otrajā posmā, Lietuva trīcošām biksēm spēles galotnē pret Bosniju spēja samazināt rezultāta starpību zem desmit punktiem un līksmoja par zaudējumu. Kaimiņu izgāšanās mūsējiem uz Ļubļanas posmu dotu līdzi vienu uzvaru. Tagad brauksim ar diviem zaudējumiem, taču apņēmību ielikt kāju ceturtdaļfināla durvīs.

 

Bez uzdevumiem, bet skatu uz priekšu

Latvijas izlase uz Slovēniju devās bez konkrētiem LBS vadības izvirzītiem uzdevumiem, kā lielākos savas spēles kritiķus nosaucot pašus sevi. Jeseņicē sasniegtās trīs uzvaras un izkļūšana no grupas ir labs darbs, taču patiesībā vēl nekas nav sasniegts. Ar tādu apziņu uz Ļubļanu pārbrauc pati komanda

Esam jau kaut ko izdarījuši – izcīnītas trīs uzvaras, esam tikuši tālāk, bet ne tuvu nav padarīta darba sajūta. Man patīk spēlētāju pašu runātais, ka vēl nekas nav izdarīts. Esam paveikuši to, kas bija jāpaveic – izkļuvuši no grupas. Vispirms jāatjauno spēki un enerģija. Visiem, arī treneriem. Tagad mūsu mērķis ir nākamā spēle. Nav svarīgi, ar ko spēlēsim, mums jādomā tikai par savu basketbolu. Jebkura spēle, neatkarīgi no pretinieka, mums dos iespējas. Jābūt gataviem tās izmantot,” pēc trešās uzvaras Jeseņicē gatavs jaunem izaicinājumiem bija Ainārs Bagatskis. Tāpat kā līdz šim, uzmanība tiks veltīta katram nākamajam pretinekam. “Ja spēlēsm labu basketbolu, būs arī uzvaras un labas vietas,” uzskata treneris.

Otrajā posmā Latvijas izlases pretinieki būs amerikāņu trenera Maika Fratello trenētie un Aināram Bagatskim labi zināmie ukraiņi; Francija ar tās līderi Toniju Pārkeru priekšgalā un aizsardzībā sīkstā Beļģija. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, vajadzēs vismaz divas uzvaras.

 

EIROPAS ČEMPIONĀTS SLOVĒNIJĀ

E grupa: 1. Francija 2-0, 2. Serbija 2-0, 3. Lietuva 1-1, 4. Ukraina 1-1, 5. Latvija 0-2, 6. Beļģja 0-2.

F grupa: 1. Itālija 2-0, 2. Spānija 1-1, 3. Slovēnija 1-1, 4. Somija 1-1, 5. Horvātija 1-1, 6. Grieķija 0-2.

 

Latvijas izlases līderi pirmajā posmā

Gūtie punkti

Kristaps Janičenoks 71 (14.2)

Dairis Bertāns 47 (9,4)

Rolands Freimanis 45 (9,0)

Atlēkušās bumbas

Kaspars Bērziņš 28 (5,6)

Rihards Kuksiks 17 (3,4)

Mārtiņš Meiers 15 (3,0)

Rezultatīvas piespēles

Jānis Strēlnieks 22 (4,4)

Jānis Blūms 13 (2,6)

Kristaps Janičenoks 11 (2,2)

LA.lv