foto – Juris Kalniņš

Handbola izlasei sagrāve, uz Minsku būs jābrauc ar pamatotām bažām 0

Latvijas vīriešu handbola izlase pirms pasaules čempionāta kvalifikācijas cīņām pret Baltkrieviju pēdējā pārbaudes spēlē cieta 21:34 (10:16) sakāvi pret Norvēģijas otro izlasi.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Dienu iepriekš komandas jau tikās un tad latvieši pēdējo 12 minūšu laikā atspēlēja piecu vārtu deficītu, taču neizmantoja iespēju galotnē izraut uzvaru un cīnījās neizšķirti – 27:27. Vakar vēlu vakarā valstsvienībai pievienojās Ģirts Lilienfelds, kurš šorīt jau aizvadīja pirmo treniņu un bija ierindā arī spēlē.

Sākums nedaudz veiksmīgāks bija Norvēģijas handbolistiem, kas ieguva nelielu pārsvaru, tomēr drīz vien latvieši pārņēma vadību – 5:4 pēc Ingara Dudes metiena. Būtisks pavērsiens notika puslaika otrajā daļā, kad Latvijas handbolistiem bija problēmas ar pretinieku vārtu iekarošanu un arī aizsardzība nebija līmenī. Īpaši neveiksmīgas bija puslaika pēdējās desmit minūtes, kad Latvija guva tikai vienus vārtus, kamēr norvēģi izcēlās sešreiz. Pēc pirmā puslaika – 10:16.

Otrā puslaika sākumā Norvēģija ar trim vārtiem pēc kārtas panāca jau +9, bet 37.minūtē latviešu deficīts sasniedza jau desmit vārtus – 12:22. Spēles galotnē norvēģi veica kārtējo mini izrāvienu (3:0), sagādājot Latvijai pārliecinošu sakāvi – 21:34.

Latvijas un Baltkrievijas izlašu pirmā spēlē 12. jūnijā notiks Minskas “Urečje” sporta kompleksā. Latvijas izlase ar autobusu uz Minsku dosies piektdien. šoreiz ar pamatotām bažām un jautājumiem par savu pašreizējo spēli.

Pārbaudes spēle
Latvija – Norvēģija B 21:34
(10:16). Lilienfelds 3, Krištopāns 3, Leja 2, Dude 2, Vadzītis 2, Veršakovs 2, Ērmanis 2, Tuminskis 2, Trifanovs 2, Kurmēns 1, Kivlenieks, Politers, Kiršteins, Lielais, Lībergs, Tihanovs, Kuģis, Kukša.