×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Uz nedēļu atliek lemšanu par ieceri aizliegt publiskos pasākumos izmantot Georga lentītes (7)

Georgalente_LETA

Saeima šodien neiekļāva darbakārtībā un uz nedēļu atlika lemšanu par vairāku deputātu iesniegtajiem likumprojektiem, kas paredz aizliegt publiskos pasākumos izmantot Georga lentītes.

Šos likumprojektus Saeimā iesniedza nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK deputāti, kā arī Veiko Spolītis (V).

Deputāti piedāvā likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” ierobežot “Latvijai naidīgās totalitārās ideoloģijas simbolisku klātbūtni publiskos politiskos pasākumos”, aizliedzot Georga lentes izmantošanu sapulcēs, gājienos un piketos. Līdzīgas izmaiņas piedāvātas arī Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā.

Iniciatīvas autori norāda, ka Krievija ir izvērsusi bruņotu agresiju pret Ukrainas teritoriālo nedalāmību, okupējot Ukrainai piederošo Krimas pussalu, kā arī atbalstot teroristiskos grupējumus Austrumukrainā, kas ar Krievijas armijas vienību palīdzību kontrolē plašu teritoriju Luhanskas un Doņeckas apgabalos. Par šo aktivitāšu simbolu ir kļuvusi melni-oranži svītrotā Georga lente, kuru plaši izmanto gan Austrumukrainas teroristiskie grupējumi, gan Krievijas agresijas atbalstītāji visā bijušās PSRS teritorijā, ieskaitot Latviju, akcentē likumprojekta autori, piebilstot, ka “faktiski tā kļuvusi par Krievijas neoimperiālisma simbolu”.

Tas esot licis vairākām valstīm, kas “cietušas vai baidās ciest no jaunākā Krievijas agresijas viļņa”, vai nu aizliegt Georga lentīšu izmantošanu (Baltkrievijā), vai arī oficiāli ieteikt tās neizmantot (Ukrainā, Kazahstānā, Kirgizstānā, Gruzijā u.c.).

“Ņemot vērā šīs ideoloģijas saturu un to, ka Krievijas propagandai ir milzīga ietekme visā bijušās PSRS teritorijā, nav jābrīnās, ka daudzas bijušās PSRS republikas ierobežo Georga lenšu kā Krievijas neoimperiālisma simbola izmantošanu. Jo Krievijas agresijas un tās uzkurināto separātisma tendenču draudi ir pavisam reāli. Arī Latvijas sabiedrībā ir bažas par Krievijas slēptu vai atklātu apdraudējumu Latvijas drošībai. To neslēpj arī Latvijas drošības iestādes,” akcentē likumprojekta autori.

Viņi uzskata, ka likumprojekta pieņemšana sabiedrībā mazinās priekšstatu, ka Latvijas valsts varas iestādes neko nedara, lai sabiedriskajā telpā ierobežotu totalitāras ideoloģijas izplatīšanu un totalitāro režīmu pastrādāto noziegumu attaisnošanu. Atbilstoši vispārpieņemtiem demokrātijas standartiem valstij ir tiesības un pienākums aizsargāt demokrātisko politisko iekārtu no apdraudējumiem, tostarp ierobežojot totalitāras ideoloģijas izplatīšanu, uzskata deputāti.

Kā ziņots, Spolītis iepriekš rosināja likumā noteikt naudas sodu par Georga lentītes demonstrēšanu vairāku publisku pasākumu laikā, kā arī par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kas ārēji redzamā vietā aprīkots ar Georga lentīti. Taču vēlāk viņš šos priekšlikumus atsauca.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Šo lentīšu nēsāšana demonstratīvi parāda Krievijas vienotību savā visatļautībā.Pārņem sajūta , ka tu neesi savā zemē.Tās noteikti jāaizliedz.

 2. Tad ir jājautā tādiem SC neofašistiem un āboltiņām ,KAPĒC mēs SAVĀ valstī nevaram,nedrīkstam pasūtīt muziku?Gruzijā arī noliedz nēsāt lentītes.Un tas gadījums,kur krievs aizbrauca uz ASV ,pie mugursomas ar to kolorado lentīti un kāds nosūdzēja drošībniekiem,JO tādas lentes nēsā ДНР,ЛНР teroristi.Kā SC melo par referendumu,ka itkā protesta balsojums,BET tas bija visīstākais balsojums ,APZINĀTS !!arī no Ušaka,pret Latvijas valsti UN Satversmi.Tāpat ir meli par tām lentēm,jo tas IR apzināts demonstrējums par visu krievisko un PRET Latvijas valsti!!Kremļa parādē uz ŠODIENAS Donbasa tankiem bija uzmālēta tāda pati zīme!!Latviešiem nogānīja Kremlis Dziesmu svētku vienu deju,kur bija latvju raksts,bet Putins to pasniedza kā kāskrustu.
  Un KAPĒC tad neviens nav sašutis no politērmiem par Ušaka izrunāšanos pret VVC?Vai tā bija mājas ballīte Ušakam 9.maijā,ja viņš var gvelzt tikai okupantu mēlē?Notiek strauja,nekontrolēta pārkrievošana un sojetizācija!
  JA uzceps trešo krievu kanālu ES “aiziešu”līdz ECT PAR PAMATTAUTAS GENOCĪDU un Satversmes ignorēšanu,par MANU cilvēktiesību mīdīšanu ar tiem pašiem KERZAS zābakiem.
  Lai ES savāc no mums nepilsoņu tūkstošus apmaiņā pret afrikāņiem,NE CITĀDI !!!

 3. kā tad jāsagaida atļauja

 4. Vai tiešām spolīši domā, ka netiks atrasts kāds cits impērijas SIMBOLS?

 5. un vai vācu Waffen SS formu nēsāsanu arī aizliegs?Tā kā arī vajadzētu…lai tie rēgi te nevazājas pa Rīgas centru.

 6. Tas ir Krievijas agresijas simbols jau Dombasā un vai Saeima šo agresiju atbalsta un atļauj arī to simbolus – arī lentītes Latvijā vai agresiju neatbalsta un neatļauj to simbolu Latvijā – tāds ir jautājums.

 7. Jāpieņem,bet ne jātliek,to oraņdžo lentīšu izmantošanas likums steidzami.Cik var auklēties?!?

Draugiem Facebook Twitter Google+