Uncategorized

Uz ņipru puiku Ziemassvētkos cer skolotāja, dzejniece un politiķe Iveta Ratinīka 16


Iveta Ratinīka
Iveta Ratinīka
Foto – Anda Krauze

Rīgas Domes deputāte, frakcijas “Latvijas Reģionu apvienība/Latvijas attīstībai” pārstāve, latviešu valodas un literatūras skolotāja un dzejniece Iveta Ratinīka (39) žurnālā “Privātā Dzīve” atklāj, ka dekrētā devusies piespiedu kārtā, jo dakteri uzskatot, ka vecums pirmajām dzemdībām ir vērā ņemams un pretējā gadījumā viņi nav gatavi uzņemties atbildību.

Iveta atzīst, ka par faktu, ka viņai būs bērns, viņa ir patiesi samulsusi, jo līdz šim viņa domājusi, ka šī tēma uz viņu īpaši neattiecas. “Arī mīļotajam vīrietim teicu, ka ideja par bērniem ir visai abstrakta. Nekādus burku bērnus pat domās neesmu pieļāvusi, jo tik ļoti iet pret dabu nebiju gatava ne materiāli, ne morāli. Taču laikam jau viss notiek, kad tam jānotiek…” Arī visi radinieki bija pieņēmuši, ka Iveta būs dāma ar kaķi, kritikām un skandāliem.

Ar mīļoto vīrieti Iveta ir seni paziņas un lai gan oficiāli viņi nav precējušies, kā pati atzīst, viņa jūtas vairāk precēta nekā, kad bijis likumīgs vīrs. “Mēs īpaši nezīmējamies, bet arī negrasāmies slēpties. Šad tad pārvietojamies arī kopā, dzīvojam kopā. Esam viena vecuma. Viņš arī ir no radošajiem, nevis uzvalkos iestūķētajiem. Viņš nav publiska figūra un arī neviens no cilvēkiem, ko kādreiz esmu pieminējusi intervijās…”

Abiem gaidāmais mazulis bus pirmais bērniņš un abi ir brīvi. Iveta uzskata, ka kāzas nav obligāta dzīves sastāvdaļa, tādēļ ir pārliecināta, ka kāzu nebūs. “Esmu atklājusi, ka visām tām laimēm nav jābūt dramatiskām, var būr arī mierīgās – bez drāmām un patētikas. Ka divi cilvēki var stundām sēdēt un klusējot lasīt. Vēl es tagad zinu, ka kurzemnieku introvertie vīrieši – tā tiešām ir patiesība. Kur latgaliešiem trīs drāmas, tur kurzemnieki joprojām klusē!”

LA.lv