×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Uz olimpiskā basketbola kvalifikācijas rīkošanu desmit pretendenti

rio2016.comrio2016.com

Interesi nākamā gada vasarā rīkot Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrus basketbolā vīriešiem izrādījušas desmit valstis, paziņojusi Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).
Vīru kvalifikācijas turnīri paralēli trijās vietās nākamgad notiks no 4. līdz 10.jūlijam. Interesi tos rīkot izrādījušas Čehija, Vācija, Grieķija, Irāna, Izraēla, Itālija, Meksika, Filipīnas, Serbija un Turcija. Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies katra turnīra uzvarētāja.
Latvijai īpaši aktuālas ir Itālijas, Čehijas, Grieķijas un Serbijas kandidatūras – ja rīkošanas tiesības iegūs kāda no šīm valstīm, iespēja piedalīties kvalifikācijā būs arī Eiropas čempionātā astoto vietu guvušajai Latvijai.
Tikmēr interesi rīkot dāmu kvalifikācijas turnīru, kas notiks no 13. līdz 19.jūnijam, izrādījušas vienīgi Francija un Spānija. Tajā tiks sadalītas piecas ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm.
Galējais termiņš kandidatūru apstiprināšanai noteikts 11.novembris, bet pēc tam notiks to izvērtēšana.
Kā zināms, pēc šī gada Eiropas vīriešu čempionāta rezultātiem pirmās divas valstis automātiski kvalificējās olimpiskajām spēlēm, bet 3.-7.vieta ieguva iespēju piedalīties olimpiskajā atlases turnīrā. Kvalifikācijas turnīru ir tiesīga rīkot ikviena valsts, kas piedalījusies kontinenta finālturnīrā, bet, ja to rīkos kāda no komandām, kas automātiski tam kvalificējusies, no Eiropas zonas, ceļazīmi iegūs arī astotā spēcīgākā vienība.
Kvalifikācijā 18 komandas sadalīs trīs ceļazīmes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+