Sports
Basketbols

Uz pareizā ceļa 16

foto: GB basketball

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība Vusterā otrajā pārbaudes spēlē ar 76:68 pārspēja Liel;britāniju.

Divas Vusterā izcīnītās uzvaras norāda, ka Latvijas valstsvienības ir uz pareizā ceļa. To intervijā basket.lv atzinis arī valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis: “Jau garākos spēles fragmentos parādījās tas spēles zīmējums, kādu gribam redzēt visu laiku. Agresīva, taču gudra aizsardzība, saglabājot taktisko disciplīnu. Organizēts uzbrukums, spēlētājiem neskopojoties ar piespēlēm, bet arī nekavējoties izdarīt metienus, ja  situācija to prasa. Patīkami, ka spēlētāji, kuri neveiksmīgi iegāja spēlē, pēc tam iespēlējās un palīdzēja izcīnīt uzvaru.”

Otrajā spēlē piedalījās arī komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, savu labāko spēli izlasē nospēlēja Andrejs Gražulis, bet malā veselības likstu dēļ atkal palika Žanis Peiners un šoreiz arī Mārtiņš Meiers.

Izšķirošo lūzumu otrajā spēlē Latvijas izlase panāca pēdējā ceturtdaļas sākumā ar mazo sastāvu, kad centra pozīcijā darbojās Andrejs Gražulis. Lai gan kopumā tika zaudētā cīņa pat atlēkušajām bumbām (29 pret 36), mūsējie guva vairāk punktus no soda laukuma (28 pret 26) un pa visiem sakrāja 20 rezultatīvas piespēles. Vairāk kā puse (11) no tām Jānim Strēlniekam. Arī ātrajos uzbrukumos gūto punktu ziņā , kas allaž bijusi Latvijas izlases spēles vizītkarte, mūsējiem izteikts pārsvars (16 pret 4). Bagatskis vien piebilda, ka pārsvars varēja būt vēl lielāks, ja ne beigās pašu fantāzijas dēļ britiem netiktu uzdāvināti astoņi punkti.

Šonedēļ valstsvienības darbu turpinās Rīgā, kur komandai pievienosies savainojumus ārstējušie Aigars šķēle un Dairis Bertāns. No U-20 izlases puišiem darbam valstsvienībā aicināts Rolands Šmits, lai gan sākotnēji kandidātu sarakstā bija Iļja Gromovs. “Ņemsim vērā, ka Šmitam bijusi liela slodze U-20 čempionātā, tomēr ātrs un agresīvs spēka uzbrucējs iederētos mūsu spēlē. Gribu dot viņam iespēju,” spriež Bagatskis.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase sāks 10. augustā Luleo pret Zviedriju. Līdz tam vēl atlikušas četras pārbaudes spēlēs – 26. jūlijā Šauļos pret Lietuvu un trīs augusta sākumā pārbaudes turnīrā Vācijā.

 

PĀRBAUDES SPĒLE VUSTERĀ (LIELBRITĀNIJA)

Latvija – Lielbritānija 76:68 (19:14, 33:32, 52:48). Blūms 17, Gražulis 12, Freimanis, Timma pa 10, Janičenoks 9, Strēlnieks 8+11RP, Mejeris 8, Zaķis 2, Kārlis, Jakovičs, Šeļakovs; Klarks 19, Hemiltons 12, Hesons 9.

LA.lv