×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Uz pārrunām Rīgā plāno ierasties diriģents Andris Poga, kuru vēlas gan LNSO, gan LNO

Poga22

Oktobra sākumā uz pārrunām Rīgā plāno ierasties jaunais diriģents Andris Poga, par kuru interesi ir izrādījis gan Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), gan Latvijas Nacionālā opera (LNO).

LNSO sabiedrisko attiecību speciāliste Sondra Lāce aģentūrai BNS pastāstīja, ka tad Pogam plānota tikšanās ar LNSO valdi un mūziķiem. Lāce gan atzina, ka konkrēta tikšanās datuma vēl nav.

Pēc Pogas viesošanās LNSO mūziķi savu viedokli par galvenā diriģenta amata pretendentu izteiks balsojumā. Lāce paskaidroja, ka mūziķu balsojumu apstiprina LNSO valde. Šis lēmums ir galīgs. Kultūras ministrija nepiedalās šā balsojuma izvērtēšanā.

Viņa sacīja – tā kā diriģentiem parasti darba grafiks ir vismaz gadu uz priekšu, uzreiz darbu diriģents vēl nevarēs sākt. Bet viņš jau varēs sākt darbu pie nākamās sezonas plānošanas.

Savukārt septembra sākumā Latvijas Nacionālās operas (LNO) toreizējais vadītājs Andrejs Žagars paziņoja, ka viņš Pogu uzaicinājis kļūt par LNO galveno diriģentu no nākamās sezonas un Poga jau ir devis piekrišanu. Rakstveida līgums gan vēl neesot noslēgts.

Pogu šosezon vēl saista līgumi ar Parīzes simfonisko orķestri “Orchestre de Paris”, kur kopš 2011. gada viņš ir galvenā diriģenta Pāvo Jervi asistents un orķestra izglītojošo koncertprogrammu diriģents, kā arī ar Bostonas simfonisko orķestri, kur Poga otro gadu ir asistentdiriģents.

Šosezon jaunajam latviešu diriģentam paredzētas uzstāšanās kopā gan ar LNSO, gan LNO, liecina informācija orķestru mājaslapās. LNSO viņš diriģēs Jaungada programmu un sezonas noslēguma koncertu.

Savukārt LNO viņš diriģēs Džuzepes Verdi “Rekviēmu” oktobra beigās, decembrī – Volfganga Amadeja Mocarta “Donu Žuanu” un aprīlī – Džuzepes Verdi “Trubadūra” jauniestudējumu.

LNSO bez galvenā diriģenta ir kopš pērnā gada decembra beigām, kad orķestri pameta tā līdzšinējais mākslinieciskais vadītājs Karels Marks Šišons. LNO galvenais diriģents ir Modests Pitrens, kurš šo amatu ieņem kopš 2009. gada rudens.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+