×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Aizbildinoties ar 1914. gada rēgu (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Kad nekauņam jāaplauž radziņi, viņi staigā uz pirkstgaliem. Un attaisno agresoru. Un viņu zemapziņā gruzd naids pret Rietumiem.

Laikrakstā “NRA” Viktors Avotiņš nāk klajā ar apcerējumu, kura virsrakstā pausts divdomīgs mājiens: “Karš svarīgāks par patiesību.” Sakarā ar Malaizijas lainera notriekšanu Avotiņš uzsver, ka “pat valstu vadītāji šobrīd spekulē ar līķiem”. Varu saderēt, ka ne jau Putins te domāts… Avotiņa uztverē “tā nav kara novēršana, bet gan otrādi, izteikta kara eskalācija”. Labi atceros, ka Maskavas “Ļiteraturnaja gazeta” 1947. gadā savā pirmajā numurā līdzīgi šaustīja “kara kurinātājus” ar Hariju Trumenu priekšgalā. V. Avotiņam, protams, nāk prātā 1914. gada vasara, un viņam šķiet, ka Malaizijas lidmašīna nebūs pēdējais “ferdinands”, kas kritīs Ukrainā vai kur citur.

Tālāk Avotiņš rak­sta: “Lai arī tiek runāts par ģeopolitiski nozīmīgu agresiju, visi grib iemācīt Krieviju pareizi turēt dakšiņu. Tatad – visi (ieskaitot oficiālo Latviju) grib karu.” Ņirdzīgs izsmiekls un nekrietna apsūdzība Rietumiem un “oficiālajai Latvijai”. Katrs vārds šajā Avotiņa teikumā skan kā mūzika, atbalsojoties pazīstamajā Antonijas ielas ēkā.

Viktors Avotiņš, pārmetot pašreizējai Ukrainas valdībai gatavību “atdot savu tautu un savu teritoriju globālai rēķinu kārtošanai”, pats mudīgi uzstāda rēķinu Amerikai: “ASV pēc Otrā pasaules kara vairāk nekā 50 reižu mēģinājušas gāzt ārvalstu valdības (..), bumbojušas iedzīvotājus vairāk nekā 30 valstīs, mēģinājušas apspiest nacionālas atbrīvošanas kustības vairāk nekā 20 valstīs.” Ne vārda par to, ka tie bija “aukstā kara” gadi un ka šīs “kustības” lielākoties bija bruņotu kaujinieku un bieži vien teroristu grupas, kas saņēma naudu un bruņojumu caur PSKP CK t. s. starptautisko nodaļu.

Un “šajā kompānijā” Avotiņš “nesaskata nekādas patiesības alkas”. Vai viņš labāk gribētu redzēt Latviju Ziemeļkorejas, Zimbabves vai “Doņeckas tautas republikas” kompānijā?

“Saskaņas” līderi Jāni Urbanoviču tāpat moka trauksmainas domas, iestājoties “četrpadsmitā augustam”: tādu virsrakstu viņš devis savam apcerējumam, kas parādījās “delfi.lv” portālā. Viņaprāt, pašreizējās Ukrainas drāmas svarīgākie dalībnieki un iestudētāji (gan Obama, gan Putins, gan Kemerons, “laikam gan arī pats Porošenko”) uzskata, ka viņu rīcībā ir sviras un pultis, ar ko “manipulēt”. Visi bāzti vienā maisā. Un tālāk Urbanovičs nepārprotami uzbrūk Latvijai: pašreizējā konfliktā esot papildu riski, “diemžēl Eiropā tie ir tradicionāli, un to cēlonis ir dažu mazu valstu – “Eiropas koncerta dalībnieku” politiskais infantilisms. Pirms gadsimta tās ir bijušas Balkānu valstis, bet mūsdienās reakcijas katalizatoru neglīto lomu (!) uzņēmušās dažas “jaunās Eiropas” valstis, un izskatās, ka arī Latvija ir to vidū”. Urbanovičs savas simpātijas nebūt neslēpj: “Diemžēl tā nav pirmā reize, kad Baltijas valstis “skrien pa priekšu vilcienam” jautājumos, kas saistīti ar spiedienu, sankcijām, noturēšanu un sodiem attiecībā uz Krieviju.”

Tālāk infantils kļūst pats Urbanovičs, pamācot mūs, ka “miers vienmēr atnes maizi, bet ienaids – 
raizi”. Nāk prātā, ka visus pēckara gadus, ko nodzīvoju padomju “republiksaimē”, mani ik uz soļa vajāja plakāti ar uzrakstu “Miru mir” (“Pasaulei mieru”). Krieviski tas skanēja kā uzmācīga murdoņa: mirumir-mirumir-mirumir. Sak, pacietīsim visus spaidus, visas ķezas, lai tik kara nebūtu…

Urbanovičs ņemas citēt “amerikāņu konservatīvisma patriarha” Zbigņeva Bžezinska tēzi (ar pamatīgu provokācijas lādiņu) par to, ka bez Ukrainas Krievija vairs nebūs Eirāzijas impērija, bet paliks par reģionālu Āzijas valsti, bet Krieviju savienība ar Ukrainu pārvērstu par varenu impērijas valsti, kas izpletusies gan Eiropā, gan Āzijā. Nu pats būšu cinisks: var saprast, kas bija no svara Putinam, 2013. – 2014. gadumijā sākot savu avantūru, bet vai Rietumiem, civilizētajai pasaulei, tostarp Baltijai nav vēlamāka Krievija bez Ukrainas?

(Raksts publicēts avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Reti kāds diemžēl izprot,ar ko tradicionālā militārā impērija,kādu vēsturē ir garu garie saraksti,atšķiras no amerikāņu supervaras,kura pagaidām vēsturē ir tikai vienā eksemplārā.Bet tas prasa rūpīgāku iedziļināšanos un liberālu domāšanu.

 2. Urbanovicham ies kaa Girkina celu.

 3. Paldies Frankam Gordonam Atbildēt

  Ka vins nostada sos dizos Maskavas draugus pareiza gaisma.

 4. Avotina raksts laikam ir Frenkiju loti aizkeris, vai Frenkija saimnieku :D, ka ta metas attaisnoties un izsmiet Avotina viedokli..

 5. Lautini, ka jus neredzat, ka gan viena ta otra puse gvelz sviestu, ne Rietumi, ne Krievija nav devusi tikpat ka nekadus faktus, tikai dazadi interpretejamus video, liecibas utt, nav sausu- neapgazamu faktu nevienai pusei- tad kada iemesla pec lai mes nostatos kada puse- pasiem savu problemu maz? Tas kurs to ir iesacis, tam to tik vajag lai visa pasaule sadalas divas nometnes un notiek vispasaules tirisana un teritoriju pardale. Padomajie ar galvu, nevis akli ticat visam ko saka, padomju laika mes diez ko neticejam televizoram, kapec tagad akli ticam visam ko mums saka, kurs skatas Krieviju, kurs Rietumus, kada starpiba- sakat analizet un izvertet to ko jums saka, nevis ka tadas aitas bleet ta stabule, kas skaistak runa!

  • Ja diegabiksim būtu kaut kāda sapratne par neseno vēsturi , tad viņš( ja viņš nav kāds čekas pabira ) , šādas muļķības nerakstītu . Psrs gandrīz līdz pēdējam brīdim noliedza Molotova – Ribentropa pakta Slepeno protokolu esamību , kaut gan loģika par 100% liecināja par komunistu meliem . Vai tiešām Diegabiksis irtik st…. . ka tic Puķina pasakām , ka teroristi ieročus pērk lielveikalā ? Kādus vēl pierādījumus vajag ?

   • Ne Diegabiksis nav ne čekas, ne kāda cita pabira. Esmu latvietis, kam interesē manas valsts labums, nevis kaut kāda blēšana pakaļ visam ko man mēģina iepotēt! Es absolūti neapšaubu ka Krievija atbalsta tā saucamos teroristus ar ieročiem, bet nav īsti skaidrs kādu iemeslu pēc- Rietumu piedāvātie “pamatojumi” par ļaunuma impēriju, 2.p.k. Hitlera scenārija mats matā atkartošanu Putina personā ir pārāk infantili un banāli, lai es tam akli ticētu, tāpat kā pārāk banāli un nereāli ir tas, kādu lomu cenšas spēlēt ASV- nu pilnīgi žēlsirdīgie samarieši, kam interesē tikai citu valstu labklājība un demokrātiskās vērtības, kas prasa regulāri kaut kur uzsākt kariņu pirms tam papropogandējot apšaubāmas izcelsmes faktus lai iegutu sabiedribas atbalstu kariņa uzsaksanai. Savtigas intereses un ASV tas taču nav savienojams- tur tak pie varas ir nevainīgi eņģeļi.. Un krievu propogandā loģikas šobrīd ir vairāk, kā tajā ko piedāvā ASV. Lai gan kā vieni tā otri neapgāžamus faktus nesniedz, kapēc lai es ticētu pasakām, bez pamatojuma?

 6. Tāda jau tā rakstā pieminēto kungu loģika. Krievija viņiem ir svētā govs, kas var darīt ko grib, jo stāv ārpus kritikas. Verga dvēseles par verga dvēselēm paliks arī brīvībā, kas viņiem tukša skaņa, ja joprojām luncinās uz Maskavu.

 7. …kl., ‘ … jo miermiliga Bezabrene ATRAST ko lidzigu ir neiespejams …’.

  … Japiezime ar Bezabreni ir domats valstij lojalo pilsonu kopa … bet kaut kas lidzigs ‘ferdinandam’ gan butu iespejams no tas Makiavellianisma iemarinetiem un zombetiem vecas nomenaklaturas palikusiem vai austrumniekiem …

 8. … Urbanovics runa pec Kremla formuletas ‘patiesibas’ … un merktiecigi atrast, sagatavot ar 5.kolonnas starpniecibu un gadijum kad nav pretesitba izmantot vajakos punktus pretinieku rindas —- kluzi ka ar arpolitika sagatavotiem saha gambitiem …

  … Un tas redzams ir espejams, ilgi sagatavotai akcijai Baltija/Bezabrene, jo pedeja paslaik jau ari ir izveleti vissvajakie valsts vaditaji kadus varetu iedomaties saja kritiska bridi … gluzi ka 1922 un 1932-5 gadu Kominterna sagatavotam valsts apversumu meginajumiem … par kuriem Urbanovicam pat ir aizliegts pieminet vai izlietot tos ‘5.kolonnas ‘panakumus’ propogandai, jo tas saceltu vel augstaku patriotismu satrauktaja tauta … un padaritu Kremla planus par neiespejamiem, ka to Ulmanis paradija apversuma ….

  … Tatad, klusi un viltigi ar 1914. g. ‘ferdinanta’ iespejamam provokacijam ka saja novecojusa un nepiederiga anahroniska piemera – jo miermiliga Bezabrene neatrast ko lidzigu nav iespejams – tikai sagrozit mulkisu paurus

  … Vai nav jasak domat par valsts drosibas un naidu celaju , Biskekas provokatoru apklusinasanu pec valsts drosibas vajadzibas un kriminallikuma!

 9. Kādreiz LTF laikos Avotiņam, cik zināms, bija sevišķs uzdevums pieskatīt nacionāļus.
  Tagad, kad Latvija neciešami dara pāri lielajam kaimiņam, atkal atskan viņa taisnīgā, brīdinošā balss ar gaisā uzslietu pirkstu “neuzsākt karu”.
  Kad jālamā “neleģitīmā” valdība un NA, talkā Avotiņam nāk Paiders ar Latkovski un Krautmani.
  Tā tas šajā Neatkarīgajā Avīzē iekārtots. Urbanovičam nav no kā bīties….

 10. Jā, pārāk daudz mums Latvijā ir zombēti kangari, bet viņi aug, kā sēnes. Avotiņa un Urbanoviča kungi cītīgi kalpo saviem maskavas saimniekiem.

 11. Ja atceramies Viktora mammas biogrāfiju, tad nākas secināt, ka ābols no ābeles tālu nekrīt.

 12. Tautas paruna māca, baro vilku kā gribi, tāpat uz mežu skatās. Kas velnam dvēseli pārdevis, tam nav citas izejas, kā klapošana. Abi pesauktie personāži tokš ir Krievijas ietekmes aģenti pēc pārliecības.

 13. Jā aģentiem labi maksā, bet vai tā būs visu laiku – vēlāk jau liecinieki nebūs vajadzīgi… veiksmīgas lapsenes ziemā un lidojumus no 13 stāva…Idiotiskajiem līdzjutējiem tāpat ļaus turpināt komponēt un aplaudēt Ukrainas ”atbrīvošanai” un tā līdz Atlantijas okeānam pēc runas vīra Žirinovska.

Draugiem Facebook Twitter Google+