Kultūra
Teātris un kino

Uz pirmo Līvijas Akurāteres balvu pretendē četri amatierteātri0


Līvija Akurātere 2015. gadā.
Līvija Akurātere 2015. gadā.
Foto: Dmitrijs Šuļžičs / F64.

Nākamajā nedēļā, 20. jūlijā, XIV Latvijas amatierteātru salidojuma laikā Alūksnē pirmo reizi pasniegs Līvijas Akurāteres balvu, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Īpašais Latvijas Nacionālā kultūras centra apbalvojums turpmāk reizi piecos gados tiks piešķirts vienam Latvijas amatierteātrim par izciliem sasniegumiem amatiermākslā un būtisku ieguldījumu Latvijas kultūrvides veidošanā.

“Teātra zinātnieces Līvijas Akurāteres interešu lokā vienmēr ir bijusi arī amatierteātru kustība Latvijā – vairāku gadu desmitu laikā viņa noskatījusies un vērtējusi neskaitāmas amatierteātru pirmizrādes, iestudējumus novadu un “Gada izrādes” skatēs, kā arī dažāda mēroga festivālos.

Neviens vērā ņemams pasākums amatierteātru nozarē nav bijis iedomājams bez Līvijas Akurāteres mīlestības pilnās klātbūtnes. Amatierteātru režisoriem un aktieriem viņa sniegusi konsultācijas, dalījusies savās zināšanās, iemantojot vispārēju cieņu un atzinību no vairāk nekā 400 kolektīvu lielās Latvijas amatierteātru saimes,” – saka Latvijas Nacionālā kultūras centra (turpmāk – Centrs) Amatierteātru eksperte Dace Vilne, pamatojot lēmumu jaundibināto apbalvojumu nosaukt teātra zinātnieces Līvijas Akurāteres (1925 – 2017) vārdā.

Apbalvojums turpmāk tiks piešķirts reizi piecos gados.

Balvas laureāts saņems Goda diplomu un naudas prēmiju 1300 eiro apmērā.

LNKC aicināja pašvaldību institūcijas, nevalstiskās organizācijas, kā arī teātra mākslas ekspertus līdz 8. jūlijam pieteikt balvas pretendentus, un ir saņemti pieci pieteikumi par četriem amatierteātriem.

Limbažu kultūras nams un Latvijas Amatierteātru asociācija pieteikuši Ausekļa Limbažu teātri, Ogres novada Kultūras centrs balvai izvirzījis Ogres Tautas teātri. Staiceles Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības Dāmu komiteja pieteikusi Staiceles amatierteātri “Fabrika”, bet Jūrmalas pilsētas domes Kultūras nodaļa – Jūrmalas teātri.

Līvijas Akurāteres balva tiks pasniegta XIV Latvijas amatierteātru salidojumā ar saukli “Spoguļo!”, kas notiks Alūksnē no 19. līdz 21. jūlijam.

Sestdien, 20. jūlijā, pēc Svētku gājiena pa pilsētas ielām dalībnieki pulcēsies Pilssalas estrādē, kur notiks Godēšanas pasākums “… ja reiz satiksi to, sauksi par savējo…” un pirmās Līvijas Akurāteres balvas laureāta paziņošana.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Karš ir neapmierinātu vīriešu rotaļas. Saruna ar Valdi Atālu 5
1 diena
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
7 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
6 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 12 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
7 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
8 stundas