×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2012
Drukāt

Uz pirmo sēdi pulcējas jaunais Gruzijas parlamenta sasaukums

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Uz pirmo sēdi svētdien, 21.oktobrī, pulcējas jaunais Gruzijas parlamenta sasaukums. Jaunā sasaukuma pirmā sēde notiek tikko uzceltajā likumdevēju sapulces ēkā valsts otrajā lielākajā pilsētā Kutaisi.

“Tas būs vissabalansētākais parlaments, kāds Gruzijā jebkad bijis,” atklājot parlamenta sēdi, sacīja prezidents Mihails Saakašvili (attēlā). “Gruzija kļuvusi par normālu Eiropas demokrātiju, kurai atvērsies Eiropas durvis.”

Jaunajā parlamenta sasaukumā 20 vietu vairākums ir miljardiera Bidzinas Ivanišvili vadītajai koalīcijai “Gruzijas sapnis”, kas 1.oktobrī notikušajās vēlēšanās izcīnīja 85 deputātu pārstāvniecību.

Koalīcija “Gruzijas sapnis” izcīnīja 85 no 150 deputātu vietām, kamēr prezidenta Mihaila Saakašvili pārstāvētā Apvienotā nacionālā kustība ieguva atlikušos 65 mandātus.

Tas nozīmē, ka “Gruzijas sapnim” tomēr nav izdevies iegūt konstitucionālo vairākumu, kuru līdz šim baudīja Saakašvili partija, kas nāca pie varas 2003.gadā pēc tā dēvētās Rožu revolūcijas.

Kā ziņots, prezidents jau iepriekš uzticējis Ivanišvili veidot jauno valdību, lai gan Saakašvili paliks valsts galvas amatā līdz savu pilnvaru termiņa beigām 2013.gadā.

Līdz ar Saakašvili pilnvaru termiņa beigām stāsies spēkā iepriekš pieņemtie konstitūcijas grozījumi, kas paredz parlamenta un valdības pilnvaru paplašināšanu un prezidenta varas iegrožošanu.

Ivanišvili jau paziņojis sava kabineta sastāvu, kurā iekļauti vairāki bijušie diplomāti un politiķi, kas darbojušies jau Rožu revolūcijas laikā gāztā prezidenta Eduarda Ševarnadzes administrācijā.

Taču tajā ir arī jaunienācēji politikā, piemēram, itāļu futbola kluba “AC Milan” bijusī zvaigzne Kaha Kaladze, kas ieņems enerģētikas ministra amatu.

Jaunās parlamenta ēkas būvniecība izmaksāja aptuveni 43 miljonus latu.

Ar ierosinājumu pārcelt parlamenta ēku no galvaspilsētas Tbilisi uz Kutaisi savulaik nāca klajā Saakašvili.

Idejas kritizētāji uzskata, ka projekts ir naudas izšķērdēšana, savukārt Saakašvili atbalstītāji norāda, ka parlamenta ēkas pārvietošana ļaus veicināt Gruzijas otrās lielākās pilsētas attīstību.

Modernās ēkas celtniecību aizēnoja vairāki negadījumi, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+