Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks
Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks
Foto: Evija Trifanova/ LETA

Uz pirmo sēdi sanāks Nacionālās enciklopēdijas kolēģija 2

Šodien uz savu pirmo sēdi sanāks Latvijas Nacionālās enciklopēdijas nozaru redakcijas kolēģija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Kolēģiju vadīs Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, un tajā būs iesaistīti 48 nozaru konsultanti.

Jau ziņots, ka patlaban norisinās darbs pie enciklopēdijas metodisko līdzekļu radīšanas un šķirkļu sarakstu veidošanas, kuru kopš šā gada jūlija veic Nacionālās enciklopēdijas redakcija – četri redaktori un galvenais redaktors. Šogad izveidota arī Nacionālās enciklopēdijas nozaru redakcijas kolēģija un Nacionālās enciklopēdijas padome, kuras priekšsēdētāja ir kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

CITI ŠOBRĪD LASA

Nacionālās enciklopēdijas padome, kuras sastāvā iekļauti Latvijas lielāko augstskolu rektori, muzeju un citu atmiņas institūciju vadītāji un akadēmisko aprindu pārstāvji, izveidota, lai īstenotu Nacionālās enciklopēdijas darba stratēģisko pārraudzību, veicinātu Latvijas sabiedrības interesēm atbilstošu enciklopēdijas attīstību un to popularizētu.

Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis akcentē, ka universālas enciklopēdijas ir zinātnes un terminoloģijas attīstības dzinējspēks, kas turklāt lieliski raksturo nācijas paveikto.

Paredzēts, ka 2016. gadā notiks darbs pie Latvijas rakstu metodiskās bāzes, komplekso rakstu un ilustratīvā materiāla izveides.

Virtuālo Latvijas Nacionālo enciklopēdiju plānots atvērt 2018. gadā, kad tiks svinēta Latvijas valsts simtgade, taču, piesaistot papildu finansējumu, uz 2018. gadu būtu iespējams sagatavot arī īpašu Latvijas sējumu drukātā formātā.

Kultūras ministrija līdz 2018. gadam Nacionālās enciklopēdijas satura un tehnoloģisko risinājumu izstrādei un sagatavošanai paredzējusi ikgadēju finansējumu 200 000 eiro apmērā.