×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Uz pirmo sēdi sanāks Nacionālās enciklopēdijas kolēģija (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks

Šodien uz savu pirmo sēdi sanāks Latvijas Nacionālās enciklopēdijas nozaru redakcijas kolēģija.

Kolēģiju vadīs Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, un tajā būs iesaistīti 48 nozaru konsultanti.

Jau ziņots, ka patlaban norisinās darbs pie enciklopēdijas metodisko līdzekļu radīšanas un šķirkļu sarakstu veidošanas, kuru kopš šā gada jūlija veic Nacionālās enciklopēdijas redakcija – četri redaktori un galvenais redaktors. Šogad izveidota arī Nacionālās enciklopēdijas nozaru redakcijas kolēģija un Nacionālās enciklopēdijas padome, kuras priekšsēdētāja ir kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Nacionālās enciklopēdijas padome, kuras sastāvā iekļauti Latvijas lielāko augstskolu rektori, muzeju un citu atmiņas institūciju vadītāji un akadēmisko aprindu pārstāvji, izveidota, lai īstenotu Nacionālās enciklopēdijas darba stratēģisko pārraudzību, veicinātu Latvijas sabiedrības interesēm atbilstošu enciklopēdijas attīstību un to popularizētu.

Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis akcentē, ka universālas enciklopēdijas ir zinātnes un terminoloģijas attīstības dzinējspēks, kas turklāt lieliski raksturo nācijas paveikto.

Paredzēts, ka 2016. gadā notiks darbs pie Latvijas rakstu metodiskās bāzes, komplekso rakstu un ilustratīvā materiāla izveides.

Virtuālo Latvijas Nacionālo enciklopēdiju plānots atvērt 2018. gadā, kad tiks svinēta Latvijas valsts simtgade, taču, piesaistot papildu finansējumu, uz 2018. gadu būtu iespējams sagatavot arī īpašu Latvijas sējumu drukātā formātā.

Kultūras ministrija līdz 2018. gadam Nacionālās enciklopēdijas satura un tehnoloģisko risinājumu izstrādei un sagatavošanai paredzējusi ikgadēju finansējumu 200 000 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Universāla enciklopēdija Atbildēt

    Nav nacionāla enciklopēdija. Tie ir divi dažādi jēdzieni. Saprotams, ka vajadzīgas abas divas enciklopēdijas, bet valsts to nevar vai arī nevēlas atłauties. Te ir vajadzīgs latvisks privāt finansējums.

  2. Vai šī ir tā paredzētā Atbildēt

    Pasaules enciklopēdija latviešu valodā kurā ietilpst kāda nodała par Latviju? Iznāks gluži tāpat kā ar to Latvijas vēstures pasniegšanu skolās.

Draugiem Facebook Twitter Google+