×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Uz pirmo sēdi sanākusi LR simtgades rīcības komiteja (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Republikas simtgades rīcības komiteja pirmajā sēdē iepazinās ar simtgades programmas aprisēm un valsts pārvaldes institūciju iesniegtajiem priekšlikumiem, aģentūrai BNS pavēstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Rīcības komiteja sēdē trešdien vienojās cieši sadarboties ar Latvijas Republikas simtgades svētku radošo padomi un stiprināt sadarbību starp ministrijām un dažādām institūcijām, lai veiksmīgi īstenotu svētku programmu. Rīcības komiteja uzsvēra nepieciešamību veidot ilgtermiņa svinību programmu, kas būtu vērsta uz nepārtrauktību, nevis kampaņveidīgu atsevišķu pasākumu virknējumu.

Kultūras ministre Dace Melbārde iepazīstināja rīcības komiteju ar simtgades svētku mērķiem un programmas veidošanas pamatprincipiem. Par galvenajiem simtgades svinību mērķiem izvirzīti Latvijas sabiedrības valstsgribas un piederības sajūtas stiprināšana un pašorganizējošu procesu un sadarbības veicināšana, Latvijas vēstures aktualizācija, uzsverot Latvijas valstiskumu kā likumsakarīgu ilgstošas attīstības rezultātu, Latvijas kā 21. gadsimta nacionālas valsts identitātes definēšana, paliekošu 21. gadsimta vērtību un simbolu radīšana, kā arī jauniešu radošo iniciatīvu atbalstīšana un piederības sajūtas stiprināšana.

Svinību programma tiks veidota piecu gadu periodam (2017–2021), ietverot gan lokālo un nacionālo, gan starptautisko un virtuālo dimensiju, kā arī veicinot iedzīvotāju un kopienu līdzdalību ideju ģenerēšanā, programmas veidošanā un īstenošanā un privāto-publisko partnerību un mecenātismu.

Ministriju un institūciju pārstāvji sēdē iepazīstināja ar saviem priekšlikumiem, kuri ietver gan pasākumus, kas jau nostiprinājušies kā tradīcija, gan idejas jauniem notikumiem, kuriem ir potenciāls iesakņoties sabiedrībā. Rīcības komitejas locekļi vienojās, ka svarīgi ir nevis atsevišķi pasākumi, bet procesi, kas nodrošina simtgades mērķu sasniegšanu ilgtermiņā un kur būtiska loma ir ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Latvijas Republikas simtgades rīcības komiteja izveidota, lai izstrādātu svētku pasākumu plānu, publicitātes pasākumu plānu un finansējuma tāmi, kas līdz 1. jūlijam jāiesniedz Ministru kabinetā, kā arī koordinētu svētku sagatavošanas gaitu, veiktu uzraudzību un sekotu līdzi finansējuma izlietošanai.

Nākamā rīcības komitejas sēde plānota aprīlī.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Nepārliecina izvēlētie cilvēki 100gades svinību sagatavošanā, par kuriem presē līdz šim ziņots.
  Tieši tāpat kā par Valentīnu Vācijā.
  Tieši tāpat par 100gadi domāju – mums ir mānija nelietderīgā finanšu izlietojumā. Un ļoti labi J.Streičs to noformulējis:
  Režisors Jānis Streičs: “Mazai valstij jādzīvo ar kalkulatoru, pat naktī liekot to pagalvī. Šajā gadījumā daudz lietderīgāk būtu ielūgt Rīgā 28 valstu kultūras menedžerus, lai iepazīstinātu ar mūsu Operu. Pie reizes – arī ar mūsu Mūzikas akadēmiju, jo abu to varēšana ir pasaules līmenī. Bet tas, ko plāno, ir vistīrākās proves provinciālisms un pašcieņas trūkums: “Ak, kāds gods mūsu pagastam. Gubernators pieturēja zirgu un izkāpa mežiņā. Ak, mēs būsim uzstājušies Berlīnes operā!” Paši uzprasījušies un par šo prieku dārgi maksājuši. Bet vai ir garantija, ka zāle būs pilna? Mūsu Opera un balets ir tā cienīgi, lai to uzlūdz uzstāties ne tikai Berlīnē vien un par to dārgi samaksā.”
  Pie tam ministrei, šķiet, ne visai pašanalīze padodas – par kalkulatoru pagalvī nemaz nerunājot.

 2. skaistie 50 gadi padomju latvija parejie par elli parvertusies letini muk ka velns no krusta……

 3. Es gribētu lūgt labot virsrakstu , jo Jums ir cienījams nacionāls laikraksts – kuram nebūtu šādi jāīsina mūsu valsts nosaukums. Man vienmēr mācīja ar cieņu izturēties pret valsts nosaukumu – un visur lietot LATVIJAS REPUBLIKA – nevis šo primitīvo saīsinājumu LR. Paldies jau iepriekš.

Draugiem Facebook Twitter Google+