×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Uz “Positivus” Dabas skatuves – pasauIes mākslinieki, pirmatskaņojumi un gaidītas atgriešanās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atzīmējot “Positivus” desmitgadi, īpaša programma sarūpēta priežu ieskautajai Dabas skatuvei – visromantiskākajai un gleznainākajai vietai festivālā, – kas šogad Salacgrīvas kāpās pulcēs pasaules klases māksliniekus, jau leģendārus pašmāju mūziķus, improvizācijas teātri, dzejas un mūzikas performances, kā arī ļaus piedzīvot ekskluzīvus pirmatskaņojumus.
Spēcīgu pasaules aktuālās mūzikas elpu uz Dabas skatuves ienesīs amerikāņu dziedātāja HANA, kura pēdējo gadu laikā koncertējusi kopā ar tādām populārās mūzikas zvaigznēm kā Lanu Del Ray un saņēmusi atzinīgus vārdus no “Grimes” un Lorde. Jaunākos skaņdarbus piedāvās apvienība “Ezeri”, kas “Positivus” ietvaros prezentēs savu jauno albumu, un plaši atzītais režisors Vladislavs Nastavševs, kura uzstāšanās iepriekšējā “Positivus” festivālā bija viens no emocionāli rezonējošākajiem koncertiem. Elektroniski uzlādētu noskaņu nodrošinās “Starmetis”, eksperimentālais sintezatoru projekts “7Synths”, Latvijas elektroniskās underground mūzikas patriarhi “Gas of Latvia” un islandiešu atmosfēriskie techno celmlauži “Tonik Ensemble”. Unikālu dzejas un radioviļņu kvintesenci nodrošinās dzejas apvienība “Orbīta”. Pēc desmit gadus klusēšanas ar ilgi gaidītu atgriešanos uz Dabas skatuves atgriezīsies kulta ballīšu grupa “Regīna” un vienu no saviem tik retajiem koncertiem pēdējo gadu laikā spēlēs ciniskie huligāni, grupa “Sūdi”.
Naktī no piektdienas uz sestdienu Dabas skatuvi pārņems laikmetīgās elektroniskās mūzikas un jauno mediju tehnoloģiju projekts – Radio NABA ilggadējais raidījums BIO.RITMI ar īpaši “Positivus” festivālam sagatavotu muzikālu nakts programmu, kurā uzstāsies zemo frekvenču meistars no Somijas RECUE un BIO.RITMU saimnieki – Kanādā dzīvojošais DJBRAIN ar Latvijas cīņubiedru CLICHE, papildinot muzikālo sadaļu ar unikālu projekciju instalāciju, kas pārvērtīs Dabas skatuves zonu vizuāli transformatīvā brīnumzemē.
Par atmosfēru un noskaņu rūpēsies arī citi mākslinieki, tostarp multidisciplināros žanros startējusī Elizabeta Lāce, mirkļu glabātāja Anneli Arro, poļu elektrofolka apvienība “Coals”, eksperimentālais franču DJ Colin Johnco, elektroniskās akustikas projekts “NORTHERN C”, electroclash noslēpumu glabātāji “MMMM”, multimākslinieks Indriķis Ģelzis, romantiķi Reinis Jaunais un “Young & The Oak People”, dziedātājas Helēnas Kozlovas projekts “Levīti” un elektronikas māksliniece Anna Pluto.
Kā ierasts, uz Dabas skatuves izklaidēs un smīdinās dažādas komiķu apvienības un improvizācijas teātru studijas. Varēs izsmieties kopā ar Comedy Latvia un Comedy Estonia, prieka brīžus sagādās Prieka ministrija, Art-i-šok, KITKIT, ImproZoo, Rīgas Improvizācijas teātris. Savukārt dejas un personības kultūras centrs I-DEJAS MĀJA Dabas skatuves apkārtnē ik rītu piedāvā dejas un somatikas nodarbības: lēnā joga, somatika, balss meditācija, UCL taidzi kāpā pie jūras, bet aktīvāku aktivitāšu cienītāji būs aicināti mosties afrikāņu deju ritmos, pieredzēt brazīļu dejas un cīņu mākslu Capoeira vai izjust savu spēku ar TRX piekares sistēmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+