×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Uz rekonstrukcijas laiku slēdz Šķirotavas staciju Rīgā

Foto - LETAFoto - LETA

Dzelzceļa stacijas "Šķirotava".

Sākot ar 7.jūliju uz rekonstrukciju tiks slēgts Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalns. Minētajā laika posmā tiks apstādināta vilcienu sastāvu šķirošana uzkalnā, portālu “LA.lv” informēja VAS “Latvijas Dzelzceļš”.

Rekonstrukcijas darbu laikā vilcienu šķirošana tiks pārvirzīta uz Daugavpili, Rēzekni un citām Rīgas dzelzceļa mezgla stacijām.

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta mērķis ir palielināt Šķirotavas stacijas šķirotavas uzkalna vagonu apstrādes jaudas, lai apkalpotu pieaugošo dzelzceļa kravu plūsmu.

Projekta ietvaros ir paredzēts modernizēt šķirošanas uzkalna centralizācijas un vadības sistēmas, uzstādīt integrētu uzkalna automātiskās mikroprocesoru centralizācijas un vadības sistēmu šķirošanas un manevrēšanas darbiem (vagonu maršrutu un manevru pārvietošanās kontroles automātiskās vadības sistēmu ar vagonu ātruma automātisko regulēšanu), kā arī modernizēt uzkalna dežuranta vadības paneļus, uzstādīt jaunas bremzēšanas iekārtas, nomainīt pārmiju iekārtas, ieskaitot pārmiju elektroapsildes iekārtu, signālu, asu skaitītāju, svara mērīšanas sistēmas, ātruma mērīšanas ierīces un riteņu detektoru uzstādīšanu, nomainīt vecās sliedes ar jaunām vietās, kur sliežu stāvoklis neatbilst tehniskajām un ekspluatācijas prasībām, modernizēt elektroapgādes sistēmu, modernizēt telekomunikācijas sistēmu.

Galvenais uzņēmējs ir A/S “BMGS”, bet uzkalna centralizācijas un vadības sistēmas ražotājs ir “Siemens”.

Projekta kopējās izmaksas ir 39,4 miljoni eiro, no kuriem ES Kohēzijas Fonda līdzfinansējums veido 23.7 miljonus eiro, Valsts budžeta ieguldījums ir 6.85 miljoni eiro, bet “Latvijas dzelzceļš” projektā piedalās ar 8.8. miljonu eiro līdzfinansējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+