×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Uz Rīgu ved vērienīgu vācu laikmetīgās mākslas ekspozīciju (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gerhards Rihters, "Rot".

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē “Arsenāls” top līdz šim vērienīgākā Vācijas mūsdienu vizuālās mākslas izstāde, kāda Latvijā notikusi, LA.lv pastāstīja rīkotāji.

Izstādes “Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts” kurators Marks Gisborns ir pasaulē pazīstams mākslas kritiķis un starptautisko izstāžu kurators. Izstādē tiks eksponēti 53 autoru kopumā 77 darbi, kas radīti periodā no 20. gadsimta 60. gadu beigām līdz mūsdienām. Darbi nākuši no 45 kolekcijām – gan no Vācijas izstāžu zālēm un muzejiem, gan arī no vairāku mākslas kolekcionāru privātajām krājumiem Vācijā, Šveicē, ASV un Izraēlā. Izstādei izvēlēto mākslas darbu kopvērtība pārsniedz simt miljonus eiro.

Mākslas darbi uz Rīgu tiks atvesti jaunnedēļ, kad, piedaloties izstādes kuratoram Markam Gisbornam un LNMM izstādes kuratorei Astrīdai Rogulei ar komandu, sāksies tās iekārtošana. Izstādes dizaina koncepciju ir veidojis Martins Vizbulis, kura uzdevums bija piemērot “Arsenāla” zāles daudzo lielformāta gleznu, fotogrāfiju un zīmējumu izvietošanai, instalāciju un video darbu instalēšanai saskaņā ar izstādes kuratora koncepciju – četri savstarpēji saistīti stāsti par vācu mākslas procesiem: Ekspresija, iztēle un subjektivitāte; Vēsture un naratīvs; Abstrakcija un koncepcija; Prezentācija un kritika.

Uz izstādes atklāšanu Rīgā ieradīsies vairāki desmiti mākslas darbu kolekcionāru, galeriju īpašnieku un muzeju speciālistu grupa no Vācijas, Itālijas un ASV. Izstādes atklāšanā un pirms tam notiekošajā preses konferencē piedalīsies arī vairāki izstādē eksponēto darbu autori, tostarp Sabīne Horniga, Alicja Kvade, Norberts Biskijs, Julians Rozefelts un Kristiane Mēbusa.

Ar šo izstādi tiek iezīmēts jauns posms Latvijas un Vācijas kultūras sakaru dinamikā, norāda rīkotāji, jo jūlijā izstādi apmeklēs prof. Monika Gritersa – Vācijas kultūras un mediju lietu ministre. Arī Vācijas mākslas muzeji, mākslas galerijas, privātkolekcionāri un paši mākslinieki, kas piekrita piedalīties izstādē ar saviem labākajiem darbiem, izrādīja lielu interesi par šo notikumu.

Eksponēto mākslas darbu autoru vidū ir tādas personības, kā Georgs Bāzelics, Jozefs Boiss, Andreass Gurskis, Anzelms Kīfers, Zigmārs Polke, Gerhards Rihters, Villijs Zite.

Izstāde tapusi ar uzņēmēja Gunta Rāvja un uzņēmuma “Forta Medical” atbalstu; tā būs atvērta no 17. jūnija līdz 21. augustam izstāžu zālē “Arsenāls”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Esmu priecīgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+