×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Uz Rīgu vedīs Maskavas Dailes teātra izrādi “Kontrabass”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. maijā Dailes teātrī leģendārais Antona Čehova Maskavas Dailes teātris piedāvās skatītājiem savu jaunāko iestudējumu ar Konstantīnu Habenski galvenajā lomā – Patrika Zīskinda lugu “Kontrabass”, kura pirmizrāde notika 6. martā, informē festivāla “Baltijas pērle” organizatori.

“Kontrabasa” varonis ir mūziķis, kontrabasists, kuru nomocījuši viņa dzīves sarežģītie apstākļi. Ar stīvo un milzīgo instrumentu, kam pat mūziku gandrīz nemaz neraksta, varoni saista komplicētas mīlas un naida jūtas.

Šo Patrika Zīskinda lugas iestudējumu gribētos raksturot kā monoizrādi, bet autori lūdz to nedarīt: Konstantīns Habenskis uz skatuves nav viens. Katrs priekšmets – skapis, gramofons, matrači, aiz kuriem muzikants slēpjas no reālās dzīves – ir sava veida tēls. Un, protams, kontrabass, kurš, iespējams, ir pats galvenais.

Nikolaja Simonova scenogrāfijā izmantoti Maskavas Dailes teātra lielās skatuves efekti, dažādi mehānismi un ne tikai: pasaule, kurā dzīvo Kontrabasists, ir slēgta, smacīga, neiedragājama. Viņa mājoklis ir vienlaikus arī skaņas izolējoša mūzikas studija, kurā nedrīkst ielauzties āra trokšņi. Tomēr šeit, iekšpusē, šajā mākslīgajā pasaulē, viss, kam vien pieskaras Kontrabasists, var atdzīvoties, radīt skaņas, kļūt par vientuļa cilvēka spēles objektu. Finālā skatītāju gaida pārsteigums – darbība savērpsies ne gluži tā, kā to izklāstījis Zīskinds.

Režisors Gļebs Čerepanovs: “Mūsu izrāde ir par talanta bojāeju un dvēseles spēku izsīkšanu. Visbriesmīgākais – pašam sevi mānīt, strādāt netīkamu darbu, uzturēties saskarsmē ar cilvēkiem, kas nav tuvi, – dzīvot svešu dzīvi. Dažkārt tas noved pie skumjām sekām… Un, protams, izrāde ir veltīta Mūzikai, par kuru nekā augstāka Konstantīna Habenska varonim nav. Jāteic gan – mūzikas mūsu iestudējumā tikpat kā nebūs, toties būs ļoti daudz skaņas – visdažādākās un negaidītas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+