Kultūra
Teātris un kino

Uz Rīgu vedīs sešām “Spēlmaņu nakts” balvām nominētu izrādi 16

Foto: Džeina Saulīte

12. novembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu Pasts” Baltijas Drāmas foruma ietvaros varēs noskatīties Daugavpils teātra izrādi “Jubileja ‘98”, kas šogad pārstāvēta sešās “Spēlmaņu nakts” balvas nominācijās, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrādes “Jubileja ‘98” pamatā ir dramaturģes Justīnes Kļavas luga, kuras darbība notiek 90. gadu Latvijā, kas valsts vēsturē iezīmējies kā pārmaiņām, notikumiem, apjukuma un pirmajiem kapitālisma labumiem pārpildīts laiks. Izrādē attēlotas Janas bērnības atmiņas un viņas mēģinājumi izprast, kāpēc vectētiņa Edvīna 60 gadu jubilejas svinības kļuva par pēdējo vakaru, kad Jana redzēja savu vectētiņu.

Cilvēki, kurus vieno radnieciskas saites, ne vienmēr ir vienoti savos uzskatos. Kā ir, kad ir pateikts par daudz? Kad rētas ir pārāk dziļas? Vai ir iespējams strauji pārcirst šīs saites? Vai arī ģimeni vienmēr vienos beznosacījuma mīlestība? Šiem un daudziem citiem jautājumiem par savstarpējām attiecībām ģimenē vēlējās pieskarties izrādes režisore Paula Pļavniece.

Izrādē “Jubileja ‘98” piedalās Milena Savkina, Vadims Bogdanovs, Jeļena Ņetjosina, Džordžs Stīls, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Jurijs Losevs un Žanna Lubgāne. Iestudējuma scenogrāfe un kostīmu māksliniece Dace Sloka, gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs. Iestudējums krievu valodā, tulkojis Oļegs Šapošņikovs.

Izrāde “Jubileja’98” izvirzīta balvai “Spēlmaņu nakts 2017” nominācijās “Gada mazās formas izrāde”, “Gada režisors” (Paula Pļavniece), “Gada aktrise” (Žanna Lubgāne par Vecmāmiņas lomu), “Gada aktrise otrā plāna lomā” (Kristīne Veinšteina par Līgas lomu), “Gada aktieris otrā plāna lomā” (Jurijs Losevs par Edvīna lomu) un “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā” – Justīne Kļava.

LA.lv