Latvijā
Novados

Uz robežas ar Baltkrieviju arī plāno būvēt žogu2

Foto: LETA

Nelegālo imigrantu un citu pārkāpēju apturēšanai Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas paredzēts būvēt aptuveni 120 kilometrus garu žogu, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) ziņojums valdībā.

Šogad organizēts iepirkums robežas joslu iekārtošanas projekta izstrādei gar Latvijas un Baltkrievijas robežu. Paredzamā summa projekta izstrādei ir 90 000 eiro.

Pašlaik sagatavota tehniskā specifikācija projekta izstrādei, kurā žogs plānots apmēram 120 kilometru garumā. Robežas joslas izbūves darbus plānots sākt 2018.gadā, kam paredzēts finansējums pusmiljona eiro apmērā.

Visas robežas joslas gar Latvijas un Baltkrievijas robežu iekārtošanas prognozētie izdevumi ir 9,6 miljoni eiro.

IeM ar informatīvo ziņojumu “Iekšlietu nozares iestāžu darbības aktualitātes” nākamnedēļ iepazīstinās valdību.

Jau ziņots, ka uz robežas ar Baltkrieviju plānots ierīkot kombinēto stiepļu un dzeloņstiepļu metāla žogu.

Specifikācija paredz, ka kombinēto stiepļu un dzeloņstiepļu metāla žogu būs jāierīko brīvās novērošanas zonā, ja to dabisku šķēršļu dēļ nav iespējams ierīkot robežzīmju novērošanas zonā. Žogam jābūt izgatavotam no metinātā metāla sieta ar plastikāta pārklājumu, kas piemērots rūpnieciskas nozīmes objektu, lidostu un militāro objektu iežogošanai. Žoga augstums plānots vismaz divi metri un tā augšdaļā būs pārkare ar cinkotu un ar pulverkrāsu pārklātu dzeloņstiepli.

Latvijas robeža ar Baltkrieviju ir 176 kilometrus gara.

Žogs jau pašlaik tiek būvēts uz Latvjas-Krievijas robežas. Šīs robežjoslas ierīkošanas un izbūves darbi sākti 2015.gadā un tos plānots pabeigt 2019.gadā. Kopumā tuvākajos gados žoga izbūve atsevišķos posmos paredzēta 92 kilometru garumā. Latvijai ir 270 kilometru gara robeža ar Krieviju.

LA.lv