×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. oktobris, 2015
Drukāt

Uz robežas plāno izveidot žogu vismaz 90 kilometru garumā (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Austrumu robežas ierīkošana sākusies jau šogad, un šis projekts tiek realizēts uz Latvijas – Krievijas robežas apmēram 270 kilometru garumā, no kuriem 90 kilometru garumā atsevišķos posmos tiks izveidots reāls žogs, intervijā aģentūrai BNS sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Iecerēts, ka robežas iekārtošanas projekta ietvaros žogs mīsies ar video novērošanas ierīcēm un sensoru sistēmām.

“Tas būtu nepieciešams nevis tāpēc, lai uzceltu Ķīnas mūri starp Krieviju un Latviju, bet gan nelegālo robežšķērsotāju ierobežošanai. Atbilstoši procedūrām, personu, aizturot uz robežas, jāsatiekas abu pušu robežu pilnvarotajiem, tiek pieteikts incidents, ka, piemēram, 10 vjetnamieši no Krievijas puses ir šķērsojuši Latvijas robežu, jākonstatē pēdas un Krievijai jāpaņem šie cilvēki pie sevis. Šobrīd pēdu izvērtēšana no Krievijas puses vairs nav tik laba, kā bija līdz šim,” skaidroja Kozlovskis.

Ministrs pauda, ka, īstenojot šādu robežas ierīkošanas projektu, Latvija pasargā arī pārējās Eiropas Savienības valstis, jo “ir skaidrs, ka neviena no aizturētajām personām Latvijā nemaz nevēlas palikt”.

“Mums būs jārada sistēma, kas novērstu iespēju šķērsot robežu. vai vismaz jāuztaisa tā, ka ir neapstrīdami pierādījumi par pēdu esamību,” sacīja ministrs.

Šogad šim projektam piešķirti 0,5 miljoni eiro, bet nākamajā gadā – virs trīs miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Latvija pasargā arī pārējās Eiropas Savienības valstis, jo “ir skaidrs, ka neviena no aizturētajām personām Latvijā nemaz nevēlas palikt”.
  “Mums būs jārada sistēma, kas novērstu iespēju šķērsot robežu. vai vismaz jāuztaisa tā, ka ir neapstrīdami pierādījumi par pēdu esamību,” sacīja ministrs.
  ——————————-
  Kā nevēlas palikt? Ir jau PALIKUŠI! Lielākais skaits dodas uz Eiropu …

 2. Bruno spirāle un droši – varēs tās brīvās takas piesegt – jā uz aiztaisīt vietējiem robežsargiem biznesu par neredzēšanu.., Vai patiesī vēlēsies?

 3. Aleksis Tsiprasssssssssssssss Atbildēt

  Jo ātrāk, jo labāk.

 4. Kādēļ šī taisnošanās? Atbildēt

  Vainas apziņa par robežas kaut daļēju aizsardzību?

 5. Un vēlams tiešām ŽOGS nevis KĀPŅVEIDA sēta, kas pusei Latvijas privātmājām. ! …kā aicinājums, nāc pārkāp viegli un nesarežģīti !!!

 6. Nu atjēgušies, par vēlu! Kamēr vēl iztūļāsities, tikmēr jau n- migrantu pūļi būs iekšā. Neaizbildinieties ar bēgļu nevēlēšanos šeit palikt!! Nāks un paliks, jo par vietējiem Latvijā netiek domāts, bet redziet, kāda nauda tiks maksāta ārzemniekiem!
  Pašiem mums nav līdzekļu ne bērnudārziem, ne skolotājiem, ne kvotām pie dakteriem, ne pensionāru taisnīgām pensijām utt..

 7. LAI TAISA

 8. Sen bija laiks būvēt žogus,nevis visādas bibliotēkas.Liepājas miljonārs Uldis Pīlēns sāka savu biznesu kā žogu arhitekts.Tagad viņam pieder milzīga firma,kas būvē daudz lepnākas lietas.Jāsāk ar mazumiņu.Sāks ar žogiem pie krievijiešu robežas un uzplauks latvijiešu valsts.

 9. Ķīnas mūra ierīkošana starp Baltijas valstīm un nacistisko Krieviju būtu ļoti vēlama. (Kāda ir starpība starp “reālu” žogu un “nereālu” žogu?)

Draugiem Facebook Twitter Google+