Latvijā
Izglītība

Uz RSU rektora amatu tēmē vairāki cilvēki 0

Foto – Dainis Bušmanis

Uz Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amatu tēmē vairāki cilvēki, aģentūrai LETA atzina augstskolas rektors Jānis Gardovskis.

Gardovska pilnvaras RSU rektora amatā beigsies šī gada nogalē. Decembra beigās noslēgsies Gardovska otrais termiņš rektora amatā, tādējādi augstskolā rudenī plānots izsludināt konkursu uz rektora amatu.

Kā atzina Gardovskis, uz RSU rektora amatu “tēmē vairāki cilvēki”. Viņš pagaidām gan atsakās atklāt potenciālos šī amata kandidātus, taču piekodināja, ka interesi par šo amatu vismaz neoficiālās sarunās izrāda daudzi un “RSU rektora krēsls brīvs nepaliks”.

Neoficiāla informācija liecina, ka uz RSU rektora amatu varētu kandidēt vairākas nozarē labi zināmas personības. Šim amatam varētu kandidēt arī Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra. Viņš aģentūrai LETA sacīja, ka pieteikšanās amatam “varētu būt viņa darba plānos”.

Tāpat iespēju kandidēt uz augstskolas rektora amatu neizslēdz arī RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons. Par to Pētersons šodien pauda Latvijas Radio. Pētersons aģentūrai LETA sacīja, ka pieteikšanās process vēl nav sācies, līdz ar to viņa dienaskārtībā šī jautājuma pagaidām nav, taču viņš pēc 30 gadu darba RSU neizslēdz iespēju amatam pieteikties. “Nešaubos, ka ir vēl vairāki krietni pretendenti. Daudzi gribēs attīstīt un celt RSU vārdu,” atzina Pētersons.

Vēl pagājušā gada beigās savu vēlmi startēt RSU rektora vēlēšanās izteica ASV strādājošais ārsts Uģis Gruntmanis, taču viņš šim amatam pretendēt nevarēšot medicīnas doktora grāda trūkuma dēļ.

LA.lv