Latvijā
Rīga

Uz rūpnīcas jumta pieķer četrus ziņkārīgus bērnus 16

Foto – RPP

22. maija pēcpusdienā likumsargi uz radiorūpnīcas jumta pieķēruši četrus ziņkārīgus bērnus, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Imantā kāda garāmgājēja ievērojusi vairākus bērnus ielienam bijušās radiorūpnīcas ēkas nožogotajā teritorijā un izsaukusi likumsargus.

Policisti, ierodoties notikuma vietā, pamanīja bērnus uz radiorūpnīcas jumta. Likumsargi pašķīrās un sāka apsekot pamesto daudzstāvu ēku. Vienā no pēdējiem stāviem sastapti četri bērni, kuri jau devās prom.

Bērni izvesti no ēkas un veiktas personu datu pārbaudes, kuras laikā noskaidrots, ka visi ir 11 gadus veci. Policisti noskaidroja vecāku tālruņu numurus un viņus informēja par atvašu brīvā laika aktivitātēm.

Uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietvedības par atrašanos neapdzīvotās vai saimnieciskajai darbībai neizmantotās ēkās un telpās, kuras ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, ja apsaimniekotājs ir nodrošinājis teritorijas slēgtu nožogojumu, logu un ieejas durvju noslēgšanu pret nepiederošu personu iekļūšanu tajās un izvietojis brīdinājuma zīmes normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.
Pēc lietvedības nodrošināšanas visi bērni patstāvīgi devās mājup.

Ņemot vērā, ka straujiem soļiem tuvojas vasaras brīvlaiks, policija aicina vecākiem pievērst īpašu uzmanību savu atvašu brīvā laika aktivitātēm. Iespēja sajusties lieliem un patstāvīgiem īpaši vilina pusaudžus. Pieredze rāda, ka daudzi jaunieši garlaicības dzīti vasaras laikā mēdz nonākt policijas redzeslokā, tāpēc vecākiem vajadzētu īpaši padomāt kā lietderīgi ievirzīt savas atvases, piemēram, ar vasaras darbu vai nometni.

Saistītie raksti
LA.lv