Uz Šauļiem ar divu punktu pārsvaru 0

Baltijas basketbola līgas fināla pirmajā spēlē BK “Ventspils” savā laukumā ar 70:68 pārspēja ‘Šiauliai”, abām komandām saglabājot līdzīgas izredzes nākamajā nedēļā kļūt par līgas uzvarētājiem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Lai kā komandām ietu savos nacionālajos čempionātos (Ventspils ir LBL līderi, Šauļi LKL čempionātā tikai septītie), abu komandu cīņas allaž bijušas sīvas un arī tagad abas komandas pamatoti cer iegūt uzvarētāju kausu. Tā liktenis tiks izšķirts Šauļos, kur ar viena precīza metiena pārsvaru spēli sāks BK “Ventspils”.

Latvijas čempioniem neizdevās pats spēles sākums. Pirmo grozu izdevās gūt tikai tad, kad laikrādis bijua noskaitījis četras minūtes un Šauļiem jau bija seši punkti. Šis handikaps gan ātri tika atspēlēts un ceturtdaļas pēdējā minūtē pēc ātrā uzbrukuma Janičenoks pirmo reizi vadībā izvirzīja ventspilniekus – 19:17.

Būtiski izrāvieni neizdevās nevienai komandai, cīņā aizritēja punkts punktā, pārmaiņus vadību uzņemoties te vieniem, te otriem – 19:21, 26:23, 26:27, 34:32. Arī puslaika statistika bija visai līdzīga – abām  komandām ne pārāk veicies tālmetienos, taču ar vairāk kā 50 procentu precizitāti grozam uzbrukts no tuvākas distances.

Līdzīgā cīņā pagāja arī otrais puslaiks. Pirmie mazliet priekšā izrāvās ventiņi – Butjankovs ar cīņassparu zem groza tika pie bumbas un 38:32. Līdz ceturtdaļas beigām Šauļi atkal bija klāt, bet pēdējās sākumā guva sešus punktus pēc kārtas – 50:55. Pēc Roberta Štelmahera pieprasītas minūtes apspriedes ar septiņiem punktiem atbildēja Ventspils – 57:55. Tā, punktu pret punktu krājot, pienāca spēles beigas. Džeraja Granta gūtais grozs bija šajā vakarā pēdējais – 70:68.

Šoreiz patiešām var teikt – nospēlēts tikai puslaiks. 1. aprīlī Šauļos viss sāksies no jauna. Atceroties pirmo spēli, Ventspilij ir lietas, kur pielikt – bez Lejasmeiera un spēlei jau pieteiktā Barnīsa mazliet īsāka bija ierastā spēlētāju rotācija. Arī agresivitātē – Ventspils izpildīja tikai sešus soda metienus, pirmo reizi pie šādas iespējas tiekot 28. minūtē. Šauļos būs labāk!

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

Fināls

BK “Ventspils” – “Šiauliai” 70:68 (19:17, 34:32, 50:49). Grants 14+9AB, Janičenoks 11, Ate, Vairogs, Gulbis pa 9, Peiners, Meiers pa 6, Butjankovs 4, Gikass 2; Jučiks, Leonavičs pa 14, Šuļskis 9+10AB, Allens 8, Babkausks 7, Gedraitis 6, Alijevs 4, Kumpis, Olanders pa 3.