×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. decembris, 2013
Drukāt

Uz sēkļa uzskrējušais prāmis ”Amorella” sasniedzis Marienhamas ostu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO /LEHTIKUVA/ Finnish Border Guard " - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS This handout photo released by the Finnish Border Guard shows Viking Line cruise ship Amorella ground outside Mariehamn, Aland on December 14, 2013. The ship ran a ground after it lost the electricity. . AFP PHOTO / LEHTIKUVA / Finnish Border Guard / Rajavartiolaitos *** FINLAND OUT ***

Baltijas jūrā sēklī 14.decembrī uzskrējušais Somijas kompānijas “Viking Line” prāmis “Amorella” naktī uz svētdienu veiksmīgi sasniedzis Ālandu salu arhipelāga galveno ostu Marienhamnu.

Prāmis saviem spēkiem ostā ienāca plkst.1.30 pēc vietējā laika (arī Latvijas laika).

Neviens no 2014 pasažieriem un apkalpes locekļiem negadījumā nav cietis.

Marienhamnas ostā no kuģa nolaisti pasažieri, kas vēlas doties uz Zviedriju, lai pārsēstos “Viking Line” prāmī “Rosella”, kas Stokholmā ieradās svētdienas rītā.

Kā paziņoja kuģniecības kompānija “Viking Line”, svētdien pēcpusdienā Marienhamnā ieradīsies prāmis “Grace”, kas pārējos pasažierus aizvedīs uz Somijas pilsētu Turku.

Kā jau ziņots, sestdien Baltijas jūrā, pie Ālandu salām, uz sēkļa un klintīm uzskrēja kompānijas “Viking Line” prāmis “Amorella” ar 1853 pasažieriem un 161 apkalpes locekli uz klāja.

Prāmis bija ceļā no Somijas pilsētas Turku uz Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu.

Prāmis negadījumā guvis vieglus bojājumus. Pēc negadījuma nirēji apsekoja kuģa korpusu, atklājot mazu sūci balasta tvertnē, taču prāmim atļauts turpināt ceļu uz tuvāko ostu.

Pirms negadījuma kuģim novērotas nelielas problēmas ar elektrības padevi.

Aculiecinieki Somijas medijiem stāstīja, ka uz prāmja pēkšņi izdzisušas gaismas, tas nedaudz sasvēries pa labi un atskanējis skaļš troksnis.

Pēc negadījuma pasažieru vidū panika nav izcēlusies, daudzi cilvēki gan piesardzības dēļ uzvilkuši glābšanas vestes.

Pasažieriem ik pēc 20 minūtēm sniega jaunākā informācija par notiekošo, taču prāmja veikalos un krogos pārstāts pārdot alkoholu.

Pēc Somijas transporta aģentūras jūras satiksmes kontroles vadītāja Tomasa Erlunga sacītā, pašlaik pieejamā informācija liecina, ka prāmim bija pietiekoši daudz laika, lai pirms uzskriešanas sēklī izlaistu abus enkurus un tādējādi novērstu negadījumu.

Jūras ceļš starp Ālandu arhipelāga salām, kur notika avārija, ir īpaši šaurs, norādīja Erlungs, piebilstot, ka pēc negadījuma sestdien kuģu satiksme šajā posmā tika slēgta, lai netraucētu glābšanas darbus.

“Viking Line” pārstāvis informēja, ka kuģa korpusa kontakts ar jūras dibenu bijis ļoti niecīgs, līdz ar to sagaidāms, ka kuģis pēc remontdarbiem trešdien spēs atgriezties regulārajā maršrutā starp Turku un Stokholmu.

Avarējušais prāmis “Amorella” būvēts 1988.gadā Horvātijas kuģniecībā Splitā. Prāmis var uzņem 2400 pasažieru un 450 automašīnas, liecina “Viking Line” vietnē pieejamā informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ar visu sēkli?

Draugiem Facebook Twitter Google+