Kultūra
Mūzika

Uz skatuves katra reize kā pēdējā 16

Publicitātes foto

Pēc ilgākas prombūtnes Latvijā ar apjomīgu solo koncertprogrammu atgriežas pasaules atzinību iemantojusī Latvijas operdziedātāja Kristīne Opolais. Spožā soprāna pirmais koncerts norisināsies 30. septembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, 2. oktobrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”, bet turneja noslēgsies 4. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā.

Kristīne Opolais ir viena no pasaules operas zvaigznēm, kuras karjera attīstījusies galvu reibinošā ātrumā. Dzimusi Latvijā, Rēzeknē, studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, profesionalitāti papildinājusi pie Margaritas Gruzdevas un kopš 2007. gada – pie Margarētes Honigas Amsterdamā. Atzinības pavadītu uzstāšanos pasaules lielākajos opernamos šajā pavasarī vainagojis arī Triju Zvaigžņu ordenis dzimtenē.

Pēdējo sezonu laikā Kristīne Opolais uzstājusies Zalcburgas festivālā, Tenglvudas festivālā, BBC Promenādes koncertos, muzicējusi kopā ar Bavārijas Radio orķestri, Cīrihes “Tonhalle” orķestri, “Filarmonica della Scala”, Stokholmas filharmonisko orķestri, Ķelnes Rietumvācijas Radio simfonisko orķestri, Bostonas simfonisko orķestri, Amsterdamas “Concertgebouw” orķestri.

Kristīnes Opolais šīs vasaras uzstāšanos Tenglvudas mūzikas festivālā (ASV) kopā ar viņas dzīvesbiedra, “Grammy” balvas laureāta Andra Nelsona vadīto Bostonas simfonisko orķestri un vēl sešiem pasaules mēroga operdziedātājiem atzinīgi novērtējuši starptautiskie mūzikas kritiķi. Žurnāla “The Boston Musical Intelligencer” autors Džeimss Pričards savā rakstā slavēja Opolais balss plašo tembru un atzina, ka dziedātājai ir visas iespējas mainīt to, kā pasaule redz operu.

Savukārt 14. septembrī Kristīne Opolais Vīnes valsts operā spoži debitēja japāņu geišas Čočosanas lomā Džakomo Pučīni operā “Madame Butterfly”. “Wiener Zeitung” autors Daniels Vāgners uzsvēra: “Latviešu solistes sniegums bija pārliecinošs, sevišķi dažādās dramatisma pakāpes tēlojumā un vokālajā izpildījumā no maiguma, neaizsargātības līdz pašiznīcināšanai. Īpaši spēcīgs un spilgts bija Opolais dziedājums otrā cēliena ārijā “Un bel di vedremo”.”

Latvijā dziedātāja nav koncertējusi kopš 2011. gada. Šoreiz Kristīne Opolais muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri itāļu diriģenta Sesto Kvatrīni vadībā. S. Kvatrīni pašlaik ir “Orchestra Sinfonica Abruzzese” galvenais viesdiriģents, “Les Voix Concertantes de Paris” muzikālais vadītājs un “Bare Opera” galvenais diriģents.

“Gribēju atbraukt šurp kopā ar diriģentu, kurš mani ne tikai pavadīs, bet kurš tiešām muzicēs. Tādu, kurš ieklausās dziedātājos, elpo kopāar dziedātāju un spēj arī man kaut ko iemācīt. Neskatoties uz to, ka diriģents vēl ir jauns, viņš ir ļoti gudrs,” teic dziedātāja.

“Man ir prieks, ka varu dalīties ne tikai amerikāņu publiku, bet arī ar Latvijas klausītājiem un skatītājiem. Man ir prieks, ka šajos koncertos skanēs pavisam jauna programma,” atklāj K. Opolais. Operas dīva solokoncertos izdziedās ārijas un instrumentālās epizodes no Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Pjetro Maskanji, Kamila Sensānsa, Frančesko Čilea un Alfredo Katalani zināmām un arī mazpazīstamām operām.

“Ļoti reaģēju uz publikas siltumu. Galvenais ir būt patiesam un atvērtam,” pavasarī, stāstot par koncertiem, teica operdīva. “Mana devīze – katru reizi uz skatuves nāku kā pēdējo,” atklāja dziedātāja, piebilstot, ka priecājas par iespēju uzstāties Latvijas jaunajās koncertzālēs Liepājā un viņas dzimtajā pilsētā – Rēzeknē.

 

Varbūt noder!

Koncerti

30. IX 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” (EUR 25 – 75)

2. X 17.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors” (EUR 20 – 75)

4. X 19.00 Latvijas Nacionālajā operā (EUR 40 – 200)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

LA.lv