×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

“Uz skatuves līdz kritīšu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai svinētu solo karjeras 25. gadadienu, 29. jūlijā Rīgā ar koncertu “Arēnā Rīga” atgriežas inteliģentais rokmūziķis Stings. Šajā reizē dziedātājs devies plašā turnejā un klausītājiem nodod arī savu labāko dziesmu izlasi – “Sting: The Best of 25 Years”. Arī koncertā viņa talanta cienītājus priecēs Stinga slavenākās kompozīcijas.


 

Dziesmu autora un dziedātāja, multiinstrumentālista Stinga, īstajā vārdā Gordona Metjū Tomasa Samnera, karjera sākusies tālajā 1977. gadā Londonā. Kopā ar Stjuartu Koplendu un Endiju Sammersu tika nodibināta grupa “The Police”, kurā Stings bija gan vokālists, gan basģitārists. Sekoja viena no visu laiku skaistākajām dziesmām “Every Reath You Take” un citas neaizmirstamas kompozīcijas, kopīgi seši albumi, tieši tikpat “Grammy” balvas un vairāk nekā simts miljoni pārdotu albumu – ar to pietika, lai nodrošinātu grupai leģendas statusu un vietu Rokenrola slavas zālē, kur “The Police” tika uzņemta 2003. gadā. Tomēr kādā 1983. gada koncertā Stings, sajutis, ka kopā ar “The Police” sasniegts “everests”, nolēma grupu pamest. Tiesa, 2007. gadā “The Police” uz laiku atkalapvienojās, lai dotos pasaules turnejā.

 

Paša mūziķa pirmais solo albums “The Dream of the Blue Turtles” iznāca 1985. gadā un sasniedza trīskāršu platīna statusu. Kopumā viņa solo karjeras laikā iznākuši 10 albumi, pierādot, ka viņš ir nepārspēts populāru grāvēju autors – “English Man in New York”, “Fields of Gold”, “Shape of my Heart”, “Desert Rose” un daudzu citu.

 

Savas mūziķa karjeras laikā kādreizējais frizieres un piena izvadātāja dēls nopelnījis vairāk nekā 180 miljonu sterliņu mārciņu un pērn ticis atzīts par vienu no desmit bagātākajiem cilvēkiem britu mūzikas industrijā. Viņam pieder īpašumi visā pasaulē, ieskaitot Toskānu, Malibu un Angliju, kur viņa īpašumā ir sena pils. Nav noslēpums, ka mūziķis dāsni savā bagātībā dalījies ar pasaules grūtdieņiem, iesaistoties neskaitāmās labdarības akcijās.

Jaunākais Stinga albums – “Symphocities” – nāca klajā 2010. gadā. Pērn britu mūziķis nosvinēja savu 60. dzimšanas dienu un atzina, kļūstot vecākam, rakstīt jaunas dziesmas esot arvien grūtāk un grūtāk, filtri ir daudz smalkāki, bet iekšējais kritiķis – daudz skarbāks. Neskatoties uz grūtībām rakstīt, Stings tomēr neplānojot pārtraukt nodarboties ar mūziku. “Man patīk būt uz skatuves, un droši vien es to darīšu tik ilgi, kamēr nokritīšu no tās,” sola dziedātājs. Viņš neslēpj, ka ar prieku izpatīk publikas vēlmēm: “Nekad nenovērtējiet publiku par zemu. Tā ir gudra!”

Iepriekš Stings, kura pastāvīgā mājvieta šobrīd visai simboliski ir Ņujorka, lai arī slavenais mūziķis joprojām ir Anglijas pilsonis, viesojās 2006. gadā, kad sniedza koncertu 12 000 klausītāju. Šoreiz, skanot absolūtiem grāvējiem – “Fragile”, “Desert Rose”, “If I Ever Lose My Faith In You”, “Englishman In New York” un citiem, uz skatuves Rīgā tāpat kā citās viņa koncerttūres vietās kopā ar Stingu kāps viņa ilggadējais kolēģis, ģitārists Dominiks Millers, kura solo sniegumu varējām baudīt pavisam nesen. Viņiem pievienosies Stinga pastāvīgais bundzinieks Vinnijs Kolajuta, taustiņinstrumentālists Deivids Senčess, vijolnieks Pīters Tikels un vokāliste Džo Lorija.

 

Uzziņa

Koncerta sākums 20.00.

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv, www.ticketpro.lv.

Cena: Ls 25 – 100.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+