Kultūra
Teātris un kino

Uz skatuves nonāk Dīča luga par cilvēku bailēm no pārmaiņām 16

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē top Regnāra Vaivara brīva skatuves fantāzija par latviešu bailēm izrauties no sev ierastās vides “Lidojošais Travolta”, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrādes nosaukums saglabāts no ieceres pirmavota – Artūra Dīča lugas, kas lugas mēģinājumu procesā kopā ar aktieriem ir pārrakstīta, pielāgojot to režisora redzējumam.

Ciems nekurienē – vieta, kurai dzīve brauc cauri neapstājoties. Ciemā dzīvo cilvēki, kuri vēlas vienkāršu lietu: dzīvot “kā cilvēki”. Visiem ir skaidrs, ka nekurienē dzīve nav iespējama, dzīve pilnā sparā rit ārpus ciema, ārpus tur dzīvojošo cilvēku pieredzes. Bet vai pamest ciemu nozīmē sākt dzīvot?

Šis ir stāsts par cilvēku bailēm izrauties no sev ierastās vides. Vienalga, vai tā ir Latvijas ciems un mazpilsēta, vai jebkura cilvēku kopiena, sākot no skolas un beidzot ar teātri.
Dailes teātra aktiera Artūra Dīča sarakstītā luga pārliecinoši un vienbalsīgi ieguva pirmo vietu Nacionālā teātra lugu konkursā 2016, un paredzams, ka nākotnē tā tiks iestudēta oriģinālajā versijā.

Lomās Raimonds Celms, Ivars Kļavinskis, Kaspars Dumburs, Ģirts Liuziniks, Madara Botmane, Zane Jančevska, Juris Lisners. Scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, Gaismu māksliniece Lienīte Slišāne. Pirmizrāde 27. februārī.

LA.lv