×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Miljonāre Latvijā uzceļ skolu, jo viņai nav izdevies iekārtot savu bērnu skolā (72)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pavasara beigās vienlaikus tika ziņots par divu jaunu starptautisko privātskolu tapšanu. Abās šajās skolās mācību maksa būs ļoti augsta. Vai tiešām Latvijā ir pieprasīta tik dārga izglītība? Šķiet, ka tā tāda ir kļuvusi, kopš mūsu valstī iespējams iegūt uzturēšanās atļaujas, veicot finansiālus ieguldījumus. Ar šīm atļaujām Latvijā uzturas turīgi cilvēki pārsvarā no Krievijas, kā arī citām Austrumu valstīm, kuri vēlas saviem bērniem elitāru izglītību. Zīmīgi, ka jaunās privātskolas top Babītes novadā, tātad starp Rīgu un Jūrmalu, kas abas ir Krievijas viesu iecienītas pilsētas.

 

Babīte – dārgo skolu galvaspilsēta

Maija beigās Salienā Babītes novadā Piņķos svinīgi tika ielikts pamatakmens jaunai britu skolai “King’s College”, tā būs starptautiski pazīstamā izglītības institūciju tīkla “King’s Group” sastāvdaļa. Skolas dibinātāji uzsver, ka tā būs pirmā skola Baltijā ar britu mācību programmu, kas sagatavos skolēnus iestājeksāmeniem prestižākajās pasaules universitātēs. Skola tiks atvērta nākamā gada septembrī, taču skolēnu uzņemšana sāksies jau 2016. gada vasarā. Nedēļas laikā jau saņemti 20 pieteikumi. Britu skola Latvijā izglītos apmēram 580 skolēnu, sākot jau no pirmsskolas – divu gadu – vecuma. Bērni tiks skoloti atbilstoši britu izglītības sistēmai, viņiem “būs vienreizēja iespēja apgūt tādu pašu mācību programmu kā Lielbritānijas elitārajās skolās”, teicis sers Rodžers Fraijs, “King’s Group” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs. Visiem skolas pasniedzējiem dzimtā valoda būs angļu vai arī viņi būs īpaši sagatavoti darbam tieši “King’s Group” skolās. Kaut izskanējis, ka mācības šajā skolā gadā izmaksās 10 000 eiro, skolas pārstāvji noliedz, ka mācību maksas apmērs jau būtu zināms. Turklāt dažādās vecuma grupās maksa būšot dažāda.

 

Mācību maksa – 1500 eiro mēnesī

Turpat blakus – Piņķos, kas arī atrodas Babītes novadā, – jau nākamā mācību gada sākumā tiks atklāta arī privātskola – “Exupéry International School”. Skola iekļausies starptautiskā šāda veida skolu ķēdē. Skola jau ieguvusi licenci, taču akreditēta vēl nav, jo vēl nav pabeigta tās ēkas celtniecība. Skolā bērniem būs iespēja apgūt mācības četrās valodās – angļu, franču, latviešu un krievu, turklāt svešvalodas mācīs skolotāji, kam šī valoda ir dzimtā. Katrā vecuma grupā uzsvars tiks likts uz citu mācību valodu. Pie skolas būs arī bērnudārzs, kur ar bērniem pārsvarā runās franču valodā. No trīs gadu vecuma katru dienu pa vienai stundai dienā būs veltītas latviešu, angļu un krievu valodai. Savukārt skolā mācības notiks pamatā angļu valodā, taču apgūtas tiks arī pārējās trīs valodas. Skolotājiem būs jāpilda strikts noteikums: viņiem saziņā ar skolēniem jāizmanto tikai viena no valodām: kurā vada stundas, tajā ar skolēniem jāsarunājas pat ārpus tām. Svešvalodas būs jāpārvalda arī skolēnu vecākiem, jo viņi ar skolas personālu varēšot sazināties tikai angļu vai franču valodā. Pieci no darbā pieņemtajiem skolotājiem būs franči, pārējie – lielākoties latvieši. Lai strādātu šajā skolā, Latvijā pat atgriežas skolotāji, kuri savulaik devušies darba meklējumos uz ārzemēm.

Plānots arī, ka “International School Exupéry” stundas nebūs strikti sadalītas 40 minūtēs un dažādos mācību priekšmetos. Stundas būs starpdisciplināras. Skolas dibinātājas Jeļenas Bujanovas ieskatā nav pareizi, ka bērniem ik pēc 40 minūtēm jāpārslēdzas uz pavisam citu mācību priekšmetu, citu tēmu. Ja izglītošanās ir starpdisciplināra, bērni labāk atceroties skolā mācīto un veiksmīgāk spēj sasaistīt apgūto ar reālo dzīvi. Lielu daļu mācību vielas bērni apgūs grupu darbā. Skolai tiek celta jauna, moderna ēka, tajā veidos saulainu un ērtu vidi. Skolas virtuves un ēdnīcas projekts izstrādāts sadarbībā ar restorāna “36. līnija” šefpavāru Lauri Aleksejevu. Bērniem tiks piedāvāta daudzveidīga ēdienkarte, kas veidota, ievērojot viņu vajadzības un gaumi attiecībā uz ēdieniem.

Mācību maksa skolā būs 1500 eiro mēnesī, taču skolas dibinātāja uzsver: tā faktiski segs tikai atalgojumu skolotājiem, taču ne skolas izveidošanā ieguldītos 11 miljonus eiro. Jeļena lēš: ja vecāki vestu bērnu uz vairāku svešvalodu pulciņiem, montesori, šaha, teātra u. c. nodarbībām, viņi iztērētu vēl vairāk, taču nu tas viss būs pieejams turpat skolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (72)

 1. Vai ta Krievijaa skolas pietruuka ??????????????????????????????????

 2. Pablo Eskobārs arī būvēja slimnīcas un skolas . V.Visockis -Atkudo dengi Zin ?

 3. Kāpēc to necēla Krievijā? Varu iedomāties,cik labus pilsoņus Latvijai tur gatavos.

 4. Lai ari uztaisa augstskolu pie reizes

 5. Viens labā lietā ielikts miljons…
  Ja līdzīgi darītu lembergi, šķēles, lipmaņi un citi “maņi, maņi” arī neviena skola nebūtu jāslēdz.

 6. Sarmīte Poikāne Atbildēt

  Man ir bijis daudz saskares ar Anglijas un Īrijas izglītības sistēmu. Latvijā tā ir daudz, daudz labāka. To es apgalvoju bez šaubīšanās.

  • Jā, mums ir komplicētāka u sarežģītāka sistēma, bērni jau pamatskolā apgūst to, ko tajā pašā Anglijā augstskolā. No otras puses skatoties…. kur paliek bērnība, ja tu katru dienu 9 mēnešus gadā zubri to, ko pēctam vairs nekad neozmantosi dzīvē!

  • Tā ar ko jūs saskārāties ir bezmaksas nevis maksas , par kuras līmeni jums nav ne jausmas , jo 1500 jums nebutu ko maksat menesi

 7. Investējusi Rietumu bankā. Vai Rietumu bankai netika noteiktas kaut kādas sankcijas par naudas atmazgāšanu? Kārtējā zaļo cilvēciņu mafija, tikai bez zābakiem .Anulēt uzturēšanās atļauju, bet tagad viņai te būs īpašums. Krievi zogas klāt.

 8. Būs Ušakovam, kur bērnu skolot.

 9. Uzjautrinoši… Par izglītību spriedelē analfabēti, kuri latviski rakstīt neprot. Sazinās KJEBLJU stilā.

 10. Miljonāre Latvijā uzceļ skolu! Lai šadurskim būtu ko klapēt ciet!

 11. Nav jau nekas iebilstams prēt privātu iniciatīvu, tomēr 580 skolnieku X 1500eur x 10 mēneši = 8 700 000 gadā, ( mīnus izdevumi ap 2 500 000 gadā, protams) `- īsti par labdarību to saukt nevar.Pāris gados atmaksāsies.
  Un protams – projekts nav priekš bauriem, bet “šoferu dēliem”

  • Kārtējais arguments , kādēļ nevar atļauties bērnus. Bļaus lai piešķir valsts pabalstu 1500 EUR menesī

 12. Ljausiet pasmiineet par izgliitiibas sisteemu.Krievelji vaariisies savaa sulaa un atziimes noteiks ne jau skolotaaji, bet naudas maks.

 13. Sveiciens ksenofobiem!

 14. Tad kad viņai ievajagas glāzi pienu, tad noteikti nopērk govi. Snobi un nekas vairāk.

  • Nav saprotams, kas deva atļauju Rietumu bankas, caur kuru tiek atmazgāta netīrā nauda, būvēt skolu un kas apstiprināja mācību programmu. Esam gan mēs auni. Iedodam uzturēšanās atļauju un pēc tam dodam iespēju nodarboties ar savas ideoloģijas propagandu. Vai tad pašiem savu plenderu trūkst? Mēs taču ik vasaru redzam jauno britu zemo izglītības līmeni, jo kaut cik izglītoti jauni cilvēki nekad neatļausies tā uzvesties. Lai ved savu izredzēto uz UK mācīties. Šadurskim darbs noskaidrot vai netīro naudu var ieguldit skolas būvniecībā

 15. Piedalijies esu celtniecibas darbos tai jaunaja skola kas tiek celta pie inbox halles,varu teikt ta ka es savus bernus mazbernus utt vnk nelaistu

 16. Ticami būtu, ja šī maksa būtu rubļos, bet, ja tiešām ir eiro, tad diez vai savāks vairāk par pāris skolēniem klasē.

 17. Ņemot vērā macību maksas apmēru, ir skaidrs, kaņems visus, kuri spēs samaksāt, rezultāts būs kārtējā krievu palīgskola. Izskatās, ka dāmītei nav pat īsti skaidrs ko un kā mācīt. “King’s Group” tīkls nav to tiem populārākajiem- 12 skolas ieskaitot Latvijas skolu. Rodas šubas par programmu, varbūt nedaudz par daudz valodu.Viss izskatātspēc aizvainotas klimaksa vecuma sievietes rīcības, nedabūjot ko ir gribējies.

 18. Viss ir skaisti līdz brīdim – Ziemassv, 18.nov? Kādās tradīcijās tiks “svinēts”? Un kāda vide – oi oi- bērni izlaisti līdz vājprātam…. Esam jau pamācījušies Rīgas prestižajās valsts skolās – miljonāru un advokātu bērni nosaka kārtību ( nekārtību) klasē un maksā “algu” skolotājām.

 19. Kam Latvijā vajadzīga skola ar britu mācību programmu ??? Vai tik tur aiz šādas fasādes nepulcēsies nākošie putinieši ? un nosaukumi un cēlie vārdi tikai acu aizmālēšanai vien… Kas ir tik slikts Latvijas mācību programmām ? tik tā viena bēda, ka nav vienotas programmas visā Latvijā ! Neticu, ka krievi pēkšņi cels saulītē britu izglītības sistēmu ! kāpēc nedara to Krievijā ???

 20. Ha.es te ta parekinaju.rakstits,ka 1500€ menesi no skolena.ja ir tie 580 skoleni tie ir 870000€ un raxtits,ka tas sedz tikai atalgojumu skolotajiem.sadalam sos bernus pa 25 klase ne pa daudz ne pa maz.tadat 23 skolotajas(i) nemam so iekaseto menesa maksu 870000 sadalam skolotajiem algas.sanak tur pat 38000€ menesi katram skolotajam.gada 456000€ stavus bagati gada laika.un ka var pateikt,ka tas nosegsot tikai atalgojumu skolotajiem?ne nu labi ja ta patiesam bus,tas ir apsveicami.

 21. Interesanti, ka dāmas skolā krievu valodu, piemēram, mācīs Krievijā populārs žurnālists… Mācībspēki būs bez pedagoģiskās izglītības. Lai maksātu tik lielu summu, es vēlētos savam bēram izglītību ar garantiju, ne vienkārši – salasītus cilvēkus, kuri vēlas mācīt un ļoti labi nopelnīt!

 22. Interesati kur var nopelnit miljonus un diez kuri vecaki vares atlauties samaksat tadu naudu. Lai pierada par katru 1000, ka tas godigi nopelnits…

 23. Apsveicama rīcība, vēlu veiksmi. Uzskatu, ka jebkura veida investīcijas ir labas, un vēl jo labākas ja tās veicina izglītības izaugsmi. Domāju, ka absalūtu nekorekti ir nosodīt šādu rīcību, jo ja šo skolu financētu piemēram Norvēģijas pilsonis, es domāju, ka problēmu nebūtu. Kā arī vēlos piebilst, ka jādomā internacionālā virzienā, tikai tā var attīstīties valstis.

 24. Kāds naivais tiešām domā, ka tā ir uzņēmējas nauda? Nauda nāk no Putinam pietuvinātām personām. Mērķis tāds pats, kā bija daudzus gadus atpakaļ – Latvijas rusifikācija. Tagad, kad atrisinājies izglītības jautājums, krievi turpinās plūst uz Latviju vēl lielākās masās. P.S. Ceru, ka vismaz pirmā rakstā minētā skola nav krievu projekts.

 25. “Britu skola Latvijā izglītos apmēram 580 skolēnu”(c)
  Lai vispirms atrod tos 580 vecākus kas gatavi maksāt 1500EUR mēnesī par mācībām

  • Tici man vini ir daudz.tikai neviens par viniem neko nedzird jo neizlec ar bagatibu ka to dara parasts dzeks kas aparatos vinne stuku un doma,ka ir pasaules naba un grib lai redz,ka vinam ir nauda.

 26. Kas Jums žēl,ka tik ļoti terorizēejiet? Tur ies cilevki ,kuri varēs atļauties un vēlēsies labu izlītību bērniem 😉 tas ka Jūs nevarst atļauties tā ir Jūsu problēma ?

  • Pilnigi par visu bus 2vejaadi viedokli. Pat par zilaam debesiim bus pretenzijas. Taa nelaimiiga cilveka raxturipasiba.

  • Uz šodienu pazīstu dažus cilvēkus, kas ieguvusi izcili izglīīibu bērnība, jaunībā, bet tas nav devis neko -nodzerušies , nonarkojušies, skopuļi, bez ģimenes utt.
   Pastatieties yuotube.com PSRS laika līderu bērnu dzīves, reti kurš izveidojis daudzbērnu ģimeni, nesis lielu ieguldījumu sabiedrībā.
   Gerkens , nācis no daudzbērnu ģīmenes kā pēdējais bērns provincē un kļuva miljonārs ar tehnikuma izglītību.

   nu ja nav iekša tad nav. Tikmēr kamēr vecvāki ir dzīvi un var maksāt, tik arī ilgi viss notiek

 27. tas ir pārsteigums, ka no budžeta līdzekļiem tiek uzturētas privātās mācību iestādes. vai tas ir pareizi?

 28. Valsts valstī!

 29. krievu bērniņiem būs pašiem sava skola… Tas par to latviesu valodas mācīšanu ir tikai un vienīgi acu aizmālēšanai

 30. Ļoti gribētos uźzināt iespējamo skolotāju algas apmēru! ? Vai Latvija tagad uzplauks ārzemju skolas ar ne valsts mācību valodu?

 31. Kā mēs labi zinam Krievijā biznesā “veicās” Putina vai FSB draugiem. Gan jau tie neatstās viņus bez uzraudzības arī Latvijā. Būs jāpilda kādas “specifiskas” prasības (piemēram staigāt ar kolorado lentītēm vai stāvēt pie “brīvības” pieminekļa, kopt Kononova kapu. Vasarā iziet sagatavošanu kādā nometnē Krievijā). No citas puses, izglītība ir diezgan nopietna lieta ar ko jāņēmās profesionāļiem nevis veiksmīgu miļjonāru vaļas prieks. No tām muļķībām, ko man sastāstījuši skolā padomju kolonizācijas gados es tā arī netiku visā pilnībā vaļā. Liela nauda spēj daudz ko, bet ne visu. Krieviem ir divas populāras parunas. Latviski tas skan kautkā tā: “ar labiem nodomiem klāts ceļš uz elli”; un “labestība sodama” . Iespējams – kāds literāts to pateiks labāk.

  • Каждое благодеяние должно бить наказано. – Katram labam darbam jātop sodītam.

 32. Lai tik būvē.Es savus mazbērnus labprāt laistu šajā skolā.Jo Latvijas skolas ar savu trako programmu sāk atgādināt cietumus.Ja bērniem ir bail iet uz skolu,tad tas nav normāli.

  • Kas varees atlauties maksaat tie laidis tajaa skolaa. Tik nezinu vai buus tik daudz bernu kuri macisies tur. Loti liela nauda ,it seviski prieksh Latvijas algaam.

 33. Vienīgais, negribētos, lai pie mums izveidojas tāda sistēma kā sapuvušajās kapitālistiskajās valstīs – ka ir draņķīgas valsts skolas, kurās mācās cilvēki, kas vēlāk kļūst par kasieriem Maksimā vai apkopējiem Īrijas viesnīcās un kvalitatīvas privātskolas, kurās mācās tie, kas šo valsti pārvaldīs nākotnē.

 34. Izklausās pēc diezgan labas skolas. Varbūt tas dos Latvijas nodokļu maksātāju finansētajai izglītības sistēmai impulsu arī piedāvāt dziļāku izglītību.

 35. Miljonāre mācījās latviešu valodu, bet bez redzamiem panākumiem, jo latviešu valoda ir grūta….tas izsaka visu

 36. Latvijā nevis nav darbs, bet gan ir slinki cilvēki. Atbildēt

  870`000e mēnesī, nu es jau neko, bet gadā skola nopelnīs gandrīz tik pat cik Latvijas lielākie uzņēmumi jeb 10`4400`00e gadā, neslikti Latvijas krīzei un nabadzīgajām skolām, kas ir tik bagātas lai pat beidzot pēc milijons gadiem skolēniem atļautos uzsaukt 2 grāmatas lai tās bērni lietotu 15 gadus.

 37. Montesori, šaha, teātra nodarbības… Hā hā hā, un kad tas memmesdēliņš izies uz ielas, varēs nodejot Polonēzi un nomētāt ar šaha kauliņiem.

  • Jūs pilnīgi velti ironizējat : laba klasiskā izglītība bija raksturīga cilvēkiem, kas kaut ko spēja paveikt kā Krišjānim Valdemāram, jaunlatviešiem vispār. Savukārt izglītības nenovērtēšana ir raksturīga ubagiem un plebejiem.

   • Lieliski teikts!

   • Patiesi vardi.

   • Paldies, patiešām labi teikts! Jā, izglītība maksā, es strādāju līdzīgā skolā, diemžēl ārpus Latvijas, kur klasēs ir 16-18 bērni, 1 skolotāja palīgs, bet ja nepieciešams, arī divi. Kur skola ir nodrosināta ar jaunāko tehnoloģiju, skolotāji nāk uz darbu ar prieku, viņiem ir ne tikai albs atalgojums, bet arī nodrošināti labi dzīves apstākļi, bibliotekai gandrīz nav ierobežots budžets, grāmatas tiek pasūtītas pašas labākās un jaunākās no visas pasaules….tā skolas maksas nauda tiek lietota gan algam, gan grāmatu iegādei, gan tehnoloģijai…gan sportam, gan vizuālajai makslai, gan mūzikai..ir brīniškīgi mūzikas instrumenti un visas iespējas bērnu harmoniskai attībai…
    Lai izdodas visiem, kas ciena un domā par bērnu izglitibu…!

  • 😀 😀 😀 +

 38. Aizmirsāt piebilst, ka Piņķos atrodas arī Latvijas starptautiskā skola ( International School of Latvia).

 39. Otrgadnieki nebūs problēma par tādu piķi.

 40. mācību maksa 1500 mēnesī no 580 skolniekiem. Tā neko. Nevar teikt, ka neko neatpelnīs.

  • tikai nevajag sasapņoties, kur viņi cer savākt katra skolā pa 500 audzēkņiem, kas spējīgi maksāt šadu mācību maksu? Tīra avantūra. Bet protams, ja naudu nav kur likt, lai tik būvē. 90-to gadu bandītu atvasēm tak vajag smalku skolu

   • naivuļu sapņošana par leiputriju ! Atbildēt

    tādai cacai vienkāršāk n o p i r k t diplomu savam sīcenim, nevis celt skolu.
    Kārtējais kremļa projekts lienošai okupācijai !

Draugiem Facebook Twitter Google+