×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Prezidenta Bērziņa izredzes nav zemē metamas (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Kamēr eņģelis partijām nav ausī iečukstējis zelta cilvēka vārdu, kurš prezidenta amatā ar raķetes vilkmi atveseļotu Latviju, kamēr politiķi, apļojot zinātnieku un lauksaimnieku organizācijas, nav sameklējuši vētrasputnu albatrosu, kas kā cīņā saucējs aplaimotu valsti, ņemsim altimetru, noskaidrojot, cik augstu vai zemu savās izredzēs lido pieteiktie Rīgas pils saimnieka kandidāti.

Mērierīce rāda dažiem nepatīkamu skalas atzīmi. Valsts prezidents Andris Bērziņš ir vienīgais, kuram Saeimā nevis “nepietiek balsu”, bet – un kā vēl pietiek! Tur svarīga tikai pareiza balsotāju organizēšana un mērķauditorijas pārliecināšana, un uz nepieciešamā vairākuma savākšanu dažam saeimietim ir iesista roka kā pavāram Džeimijam Oliveram, kurš sagatavo maltīti 15 minūtēs. Tas ir kļūdains novērojums, ka nītaurietis kļūst gurdenāks, plikām rokām ņemams. Bērziņtēvs nesteidzas dot jāvārdu kandidēšanai atkārtoti, taču četros gados viņa (un Seisumas kundzes) atbalstītāju bāze ir ievērojami paplašinājusies. Kā vienkāršs vīrs, kurš nesatraucas par niekiem, kā autoritāte un koks, kam pieslieties, viņš pārliecinājis lielu daļu sabiedrības: gan radniecīgus seniorus, gan jauniešus, kam Bērziņš varētu būt opaps. Nelabvēļiem, kuru gariem, asiem zobiem līdzšinējā prezidenta darbība bijusi apgraužams uzturprodukts, jāsaspicē ausis – noformējusies cienījamu “viedokļu līderu” kopa, kas labprāt atbalstītu, ka Bērziņam otrreiz rezervē vietu pilī. Redzamās personas ar savu plecu pastutēs milzīgs skaits arāju tautas konservatīvi noskaņoto vēlētāju, kuriem nepatiktu migrācija pilī. Kaut vienkārši apdrošinoties pret paslīdēšanu uz banāna mizas. Viņi negrib, ka partiju slepeno, okulto operāciju gaitā valsts pirmo amatu ieņemtu kāds iznirelis vai prezidentu ietirgotu no politiķu vidus, kur puse ir maniakāli depresīvie, otra puse mēnessērdzīgie.

Zinām, zinām kritiku. Opaps ir par daudz domīgs, viņam vajadzētu pilnveidot kustības, kļūt dzīvākam un atraisītākam. Arī 70 gados nav vēlu ņemt skatuves mākslas un aktiermeistarības stundas Zeltmata kursos, tomēr prezidents iemantojis simpātijas ar mieru un nosvērtību, nevis ākstību. Nevar pārmest, ka viņš bijis bezmugurkaulnieks un bez kritiskās domāšanas. Nereti bijis pat ļoti neatkarīgs, kā vecākais kontrolieris, kurš reizēm pabaras, reizēm ir norājošs, bet kopumā sirsnīgs, vienkāršs tautas mazdēlu ucinātājs.

51 balss Saeimā par Bērziņu sarēķināma itin vienkārši. Vai nu noslēdzams koalīcijas kompromiss, vai “par” ir vēl viena sekmīga, cilvēcīga iznāciena vērts, kā prezidentam tas izdevās pēc Zolitūdes traģēdijas. Tad nevienam nebūs, ko iebilst, jo nevēlam tak valdnieku Urānu vai Kronu, To Kungu debesīs – tikai Latvijas valsts galvu. Protams, būs kāda zeķubikšu politikas pārstāve Baibiņa pret, kādai Birutai, kura izgriež un ielīmē kladē aktieru fotogrāfijas, Bērziņš nebūs īstais, un Ilzīte no Sorosa kantora iekleposies, ka gribētu sev līdzīgu fenomenu iedabūt prezidenta krēslā, tomēr visā jāietur vidusmērs. Redzēs, kam Saeimā jūnijā pasniegs lielo kliņģeri, bet pašlaik it nevienam nav tāda balsu fonda un augļus nesoša noguldījumu depozīta kā Valsts prezidentam.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Nu jau gan Līcītis rāda, cik zemu var krist žurnālists. Ja vien Lembergs krietni samaksā, var pūst pilnīgāko absurdu. Kā nav kauna, E.Līcīti!? Latvijas valstij šis opaps jau pirms četriem gadiem bija apkaunojums, un tagad -, kad visa dzīve mainījusies, mums vēl opis čībās tā vajadzīgs? Vēlreiz: kā Jums, Līcīti, nav kauna!

 2. rokas pa īsām... Atbildēt

  Ko gan var gaidīt šajā ”ļurbu zemītē”.Tik vien ,ka savā bezspēcībā ierakstīt kādu komentāru ,lai varētu nolaist gaisu .Kur un kā gan individs kā tāds var mainīt šo ”liberālo ,miermīlīgo Valsti”.Nav mūsos dienvidnieku asinis .

 3. Līcītis saņēmis palielu honorāru …. cenšas

 4. Andri Bērziņ! Nekandidē lūdzu vairs,jo nevienam tu vairs neesi gribēts prezidents. Sēdi mājā. Lasi. Skaiti savu naudu, Apriebies.

 5. Ja nebūs Bērziņu, Latvija aizaugs ar Alkšņiem! (Interfrontists Alksnis priecātos, redzot Latviju krievu lāča ķetnās)

 6. skaidrak izsakas krieviski neka latviski…. ? Latviski vinam tas domu gajiens alaz liekas skibs. Un vinam ta anglu valoda nu gan ir bezceriga. Ja nu Kristovski apmetaja pat par pavisam skaidri saprotamu anglu valodu, ko tad iesakt ar so veci?

 7. Tas pats vezis taja pasa kule Atbildēt

  Saskana, ZZS un sudrabotie latviesi un viss notiek ka janotiek.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+