Kultūra
Teātris un kino

Uz t/c “Alfa” jumta rādīs piedzīvojumu kino0

Publicitātes foto

Ceturtdien, 22. augustā, turpinot brīvdabas kino pasākumus, Rīgā norisināsies Eiropas ievērojamākais brīvdabas filmu festivāls E.O.F.T. 18/19 Open Air, informē projekta komunikāciju speciāliste Ilze Žūka.

Šogad tas mājvietu radis uz tirdzniecības centra “Alfa” jumta, kur zem atklātas debess apmeklētājiem tiks piedāvāta programma ar astoņām gada labākajām dokumentālajām piedzīvojumu īsfilmām.

“Kopumā E.O.F.T. Open Air festivāli Eiropā ir ļoti labi apmeklēti, tādēļ vēlamies palutināt arī Latvijas auditoriju, sniedzot tai aizrautīgu kino baudījumu zem klajas debess.

Programmā iekļautās īsfilmas stāsta par cilvēku sapņiem un mūžīgo vēlmi sasniegt nesasniedzamo, par neatlaidību un degsmi ceļā uz mērķi, par grūtībām un sāpīgām neveiksmēm, kas beigās vainagojas ar neticamām uzvarām,” stāsta pasākuma rīkotājs Arnis Aspers, piebilstot, ka īsfilmām nav scenārija, nav aktieru, nav specefektu, bet tas viss, ko redzēsiet, ir pa īstam.

Festivāla laikā būs skatāmas ne tikai īsfilmas, bet arī gaidāmi īpašie viesi – Tom Belz (filmas “Mbuzi Dume – Strong Goat” varonis no Vācijas) un Māris Olte (ceļotājs no Latvijas).

Padomāts arī par muzikālo gaisotni kopā ar regeja grupu Riga Reggae un citām aktivitātēm – gaidāmas viktorīnas, sacensības, loterijas un balvas, sola pasākuma rīkotājs Arnis Aspers, iesakot apmeklētājiem parūpēties, lai ir ērti un silti jebkādos laika apstākļos.

Neesot pamata satraukties par vietu skaitu, jo vietu rezervācija notiek pēc principa “draugu pulciņā jautrāk” un “kas pirmais nāk, tas noliek savu sēžamo piknika zonā vai ieņem vietu krēslos”.

Arī t/c “Alfa” vadītāja Liene Apine uzskata, ka piedzīvojumi festivāla laikā netrūks, jo īsfilmu sižeti sniegs lieliskas emocijas un adrenalīna devu, kas apmeklētājiem radīs iedvesmu jauniem piedzīvojumiem.

“T/c Alfa ir vienīgais tirdzniecības centrs Latvijā, kurš saviem apmeklētājiem sniedz iespēju vērot filmas uz jumta, kas jau otro gadu kļūst par neatņemamu sastāvdaļu tirdzniecības centra pasākumu programmā, tādēļ esam priecīgi, ka arī šis filmu festivāls norisināsies tieši mūsu tirdzniecības centrā,” gandarījumu pauž Liene Apine.

Filmu programma: “The A.O.”, “Frozen Mind”, “North of Nightfall”, “Viacrucxis”, “The Frenchy”, “Mbuzi Dume – Strong Goat”, “8000+” un jau iepriekšminētā “A to B Rollerski”.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Mūziķis Igo Mežotnes pagastā veido neparastu mūzikas un mākslas centru
5 stundas
AB
Anita Bormane
Kultūra
Neziņas migla pār Rīgas koncertzāli
6 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Vai likteņa sakropļošana nav nodevība? Saruna ar Ināru Slucku 2
Intervija 7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
41 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Par tēva lomu ģimenes un valsts dzīvē. Vai dzīvojam beztēva laikā?
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Rokot dārzu Pārdaugavā, atrod vēsturiskus dokumentus
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
2 stundas