Latvijā
Rīga

Rīgas jūras līcī uz tankkuģa izcēlies ugunsgrēks 3


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA/AFP

Ziņa papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju

Rīgas jūras līcī uz tankkuģa “Zircon”, uz kura atrodas vairāk nekā 7000 tonnas dīzeļdegvielas,
izcēlies ugunsgrēks.

Krasta apsardzes dienesta pārstāve Līva Veita portālam LA.lv pastāstīja, ka Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) informāciju par ugunsgrēku un lūgumu pēc palīdzības saņēma plkst. 10.52.

MRCC Rīga nekavējoties norīkoja Jūras spēku flotiles krasta apsardzes kuģi KA-09 “Klints” un Gaisa spēku Atbalsta bāzes helikopteru MI-17 doties uz notikuma vietu, veikt novērošanu un nepieciešamības gadījumā veikt cilvēku evakuāciju.

Vienlaikus MRCC Rīga pieprasīja Rīgas brīvostas flotei uz notikuma vietu nosūtīt velkoni, uz kura tiks izvietotas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vienības ugunsdzēšanas atbalsta sniegšanai.

Šobrīd ugunsgrēks tiek kontrolēts.

Internetā pieejamā kuģu tiešsaistes karte liecina, ka kuģis “Zircon” būvēts 1993.gadā, peld zem Latvijas karoga un mājas osta tam ir Rīga. Kuģis šobrīd atrodas iepretim Bērzciemam un Engurei un pie tā atrodas kuģis “Klints”. Kuģis bija ceļā no Rīgas uz Dāniju.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aģentūrai LETA pagaidām informāciju par nosūtītajiem spēkiem nesniedza, jo šajā gadījumā to drīkst darīt Krasta apsardzes dienests.

Ugunsgrēks izcēlies kuģa mašīntelpā un ar tā dzēšanu nodarbojas apkalpes locekļi.

Lai arī naftas noplūde nav notikusi šobrīd ir sasaukta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra komiteja, kurā darbojas Jūras spēku flotiles, Valsts vides dienesta, Latvijas Jūras Administrācijas, Rīgas brīvostas, Satiksmes ministrijas un Valsts Vides dienesta pārstāvji. Komiteja tiek informēta par aktuālo situāciju un darbojas kā sava veida koordinācijas centrs. Komitejas sasaukšana nepieciešama, lai lemtu kā rīkoties, ja būs draudi par naftas noplūdi.

LA.lv