×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Uz tēju pie Šerloka Holmsa: pirmo reizi durvis vērs “Beikerstrīta 221b”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ikgadējo svētku “Šerloka Holmsa dzimšanas diena” 13. un 14. augustā piedalīsies Rīgas svētkos, verot Holmsa dzīvokļa durvis “Beikerstrītā 221b” jeb Jaunielā 22, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Šogad svētku pasākumi veltīti Rīgai kā kino pilsētai, kur tika un tiek uzņemtas daudz pazīstamo filmu – arī leģendārā Igora Masleņnikova daudzsēriju TV filma “Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumi”, kas ir viens no slavenākajiem un mīlētajiem kinošedevriem.

Slavenajā Jaunielas 22 pagalmiņā, kur no 1979. līdz 1986. gadam norisinājās kulta seriāla filmēšana, svētku dalībnieki ir sagatavojuši piesātinātu interaktīvo programmu. Doktors Vatsons atvērs visiem interesentiem savu transporta rīku garāžu, misis Hadsone cienās viesus ar tēju viesnīcas “Justus” kafejnīcā, bet sers Artūrs Konans Doils pastāstīs par filmēšanu un atbildēs uz jautājumiem par sevi un varoņiem.

Divas dienas viesiem būs iespēja fotografēties pie slavenajām Holmsa mājas durvīm Beikerstrītā 221b tā laikmeta kostīmos un ar atribūtiem. 14. augustā apmeklētājiem pirmo reizi būs iespēja ienākt pa Šerloka Holmsa mājas durvīm. Tā vienlaikus ir arī ieeja Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā – ikdienā slēgta, bet šoreiz muzejs to atvērs apmeklētājiem interaktīvā sarīkojumā “Tēja ar Šerloku Holmus Beikerstrītā 221b”, LA.lv pastāstīja muzeja sabiedrisko attiecību speciālsite Ingrīda Lukašēviča. Savukārt plkst. 11, 14 un 17 notiks ekskursijas pa filmēšanas vietām. Sanākšanas vieta ir pie kafejnīcas “13 krēsli” (Jauniela 11), iepriekš jāpiesakās pa tālruni 26468131.

Vēstures un kuģniecības muzejs Rīgas svētku dienās piedāvās arī citus aizraujošus sarīkojumus, tostarp senās mūzikas un dejas koncertprogrammu – meistarklasi “Vēsturisko kinofilmu deju un mūzikas virpulis” kopā ar seno deju grupām “Magnolija” (Cēsis), “Ballare” (Rīga), “SaltaTriculi” (Tartu), “Calendula” (Tukums), vokāli instrumentālo grupu “Aija&Mārtiņš”, kā arī senās mūzikas ansambli “Ludus”.

Muzejs piedāvās arī īpašu ekskursiju muzeja ekspozīcijā “Rīga – dižā kinoaktrise”, radošo darbnīcu bērniem “Animācija – neierobežotās fantāzijas pasaule” un teatralizēti vēsturisku fotosalonu “Rīga, mēs un kinopasaule” leģendārās Rīgas kinostudijas mākslas filmas “Vella kalpi vella dzirnavās” noskaņās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+