×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
11. decembris, 2016
Drukāt

Daugavpilieti Artjomu pirmo tiesās par karošanu teroristu pusē Ukrainā (15)

Attēls no "Mirotvorec" datubāzesAttēls no "Mirotvorec" datubāzes
Pants

Krimināllikuma 77.1 pants

* Par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā, tas ir, par aktīvu piedalīšanos ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā, kas vērsts pret valsts teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību vai citādi ir pretrunā ar Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesībām, neievērojot normatīvos aktus vai Latvijas Republikai saistošus starptautiskos līgumus, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Tiesas process pret 26 gadus veco daugavpilieti Artjomu Skripņiku par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrum­ukrainā, visticamāk, varētu sākties nākamā gada sākumā. Tas būtu pirmais gadījums, kad kāds Latvijā tiks tiesāts par karošanu ārvalstīs. Par daugavpilieša dalību konfliktā nav daudz ziņu. Tikmēr citi prokrievisko teroristu pusē karojušie Latvijas valstspiederīgie, kas savus “varoņdarbus” plaši atspoguļojuši sociālajos tīklos, joprojām ir meklēšanā, un nav skaidrs, vai un kad viņus sauks pie atbildības.

Daugavpilietis – pirmais uz tiesu

Vēl nav zināms, vai A. Skripņika tiesas sēdes būs atklātas. Drošības policija (DP) iepriekš paziņojusi, ka vīrietis bruņotā konfliktā Austrumukrainā piedalījies aptuveni no 2014. gada vidus. Tiesa, iepriekš par viņa darbībām medijos nekāda informācija nav bijusi atrodama, un arī Ukrainas brīvprātīgo organizācijai “Mirotvorec”, kas fiksē teroristu pusē karojošo vārdus un ievieto tos savā datubāzē, par šo personu informācijas nav. Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā Skripņikam veiktas vairākas ekspertīzes, viņš atrodas apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā.

Advokāte Imma Jansone pašlaik par savu aizstāvamo neko daudz nestāsta, jo esot jāgatavojas tiesai – 14. decembrī paredzēta tikšanās ar lietu virzošo prokuroru. Savu versiju viņa izteica aprīlī. Kā tolaik, atsaucoties uz advokāti, rakstīja interneta portāls “lsm.lv”, A. Skripņiks 2014. gadā devies uz tā saucamo Luhanskas “tautas republiku”, kur it kā nodarbojies ar humānās palīdzības dalīšanu vietējiem iedzīvotājiem. Drēbes un citas lietas viņš savācis Maskavā (te jāpiebilst, ka bieži izteiktas aizdomas – zem “humānās palīdzības”, kas nāk no Krievijas, patiesībā slēpjas pavisam cita veida “palīdzība” Donbasa kaujiniekiem). Austrum­ukrainā Skripņiks ievainots galvā. Pēc advokātes stāstītā, esot liela brūce galvaskausā, paralizēta ķermeņa kreisā puse, kā arī esot atmiņas traucējumi. “Viņš, piemēram, neatceras, kurā datumā ticis aizturēts Latvijā,” norādījusi advokāte. Skripņiks gan atceroties, ka slimnīcā Luhanskā operēts un pēc tam devies uz Krieviju. Vērsies Latvijas konsulātā Pleskavā, bet neesot izdevies nokārtot atgriešanos Latvijā. Pēcāk, pēc advokātes stāstītā, puisis ar auto nokļuvis līdz Latvijas robežai un mēģinājis to šķērsot kājām, līdz ticis aizturēts. Latvijā DP pret A. Skripņiku ierosināja kriminālprocesu, bet Rīgas tiesu apgabala prokuratūra 10. jūnijā uzrādīja viņam apsūdzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Izdot Ukrainai, vēlams piefrontes karavīriem. Tie zinās vislabāk, ko darīt ar šo radījumu. Turaties Ukraina, esam ar jums! Gan ari ar savu vati tiksim galā.

 2. To mērgli vajag izdot Ukrainai. Nav ko laiku un līdzekļus tērēt. Ukraiņi zinās kā ar teroristu tikt galā.

 3. pentagona-volstrītas salašņu bandas teroristus tagad medī visā pasaulē…

 4. Vai pret Latviju tas čmošņiks arī karotu?

  • Сам ты чмошникс да вор! Вы воруете чужие ники! Вор должен сидеть в тюрьме.

 5. Vai tas pidars pret Latviju arī karotu?

 6. noladeta valdiba un noladeti likumi

 7. Rašisti pierausies, ja norausies.

 8. Какой хороший пропагандисткий материал. В высшей степени непрофессионально со стороны журналиста, если он действительно журналист, а не пропагандист, сознательное навешивание ярлыков. А автор сознательно называет его террористом. Но, ведь как известно, осудить человека может только суд. Значит, автор уже выбрал свою сторону, и для него те, кто воюет на стороне Украины – герои. Автор сам участник гражданской войны, лицо заинтересованное.
  Закон обратной силы не имеет. Или всё-таки имеет? Ведь уже слышны призывы со стороны ваших политиков его применить, но не применять его к другим, воюющим на другой стороне. А разве закон не един для всех?! Очень интересно, как суд будет оценивать доказательную базу, собранную из социальных сетей. Может случиться юридический казус.

 9. visi musu armijas algotņi kas braukuši misijās afganistānā, mali….. jo ar karojuši svešās zemēs svešu armiju sastāvā. karā praktiski nav pareizās vai nepareizās puses. kas vienam terorisms otram ir patriotisma kalngali , partizānu cīņa….. un otrādi

  • Pilnīgi Jums piekrītu Atbildēt

   Jenķlaižiem viņš ir terorists, deņeckiešiem palīgs cīņā par neatkarību. Viss šajā dzīvē ir relatīvs.

   • Resursus izzog daži, citi ar grašiem iztiek Atbildēt

    nezinu, nezinu, tā neatkarība Doņēckā nav ne matu labāka kā rotšildmēslu krančeļu vaļcmaneļu, groismaneļu izzagtajā Ukrainā..

 10. Ja procesam ir sākums, tad ir vidusposms un beigas. Beigas pagaidām ir Centrālcietums, bet vidusposmā likums, kas nosaka sodu par karošanu ārvalsts armijā, jau bija izsludināts. Līdz ar to – uz kuru jāattiecina ad hominem, VB?

 11. “…vīrietis bruņotā konfliktā Austrumukrainā piedalījies aptuveni no 2014. gada vidus…”
  Cilvēks, protams, galīgais daunis un laikam tagad vēl lielāks kā bija…
  Bet, vai 2014. gadā jau bija tāds likums, ka karot nekur ārpusē nevar?

  • Lēmumu pieņem agrāk, tas neļauj Likumus neievērot. Bet tādu kaunu Krievijas atvaļinājumā karojošiem, tik vāji, ka palīgus pieņem.

Draugiem Facebook Twitter Google+