Foto – Karīna Miezāja

Salacgrīvas seniori bibliotēkā ne tikai lasa, bet arī pulcējas dažādos pasākumos
 1

Lielākā daļa bibliotēku lasītāju ir seniori, arī Salacgrīvā. “Šajā vecumā mēdz pārņemt nostalģija pēc pagātnes un rodas vēlme pārlasīt padomju laika grāmatas, piemēram, Mihaila Šolohova un Maksima Gorkija darbus,” novērojusi Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa. Pēc abonementa daļas vadītājas Māras Api­nes vārdiem, daudzi lasa tikai latviešu literatūru, piemēram, Dainas Avotiņas, Māras Svīres un Ingunas Baueres grāmatas. No ārzemju autoriem sevišķi iecienītas ir Džūdita Maknota, Daniela Stīla, Nora Robertsa. Daudzi lasītāji vēlas novērtēt presē izreklamētās grāmatas. Vientuļie, kuri grib lasīt, bet nespēj atnākt uz bibliotēku, tiek apkalpoti mājās.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115
Lasīt citas ziņas

Jaunums bibliotēkā ir retro skaņuplates ar Alfrēda Vintera, brāļu Laivinieku un citām seno laiku dziesmām. Tās dāvinājuši ārzemju latvieši, bet diskos pārrakstītas ar Latviešu fonda finansiālu atbalstu. Diskus bibliotēkas apmeklētājiem dod klausīties uz mājām, bet plates glabā kā lielu vērtību.

Gan klausās, 
gan darbojas paši


Jau daudzus gadus katra mēneša pirmajā sestdienā Salacgrīvas bibliotēkā notiek literārā klubiņa “Noskaņa” pasākums. Pastāvīgie apmeklētāji ir aptuveni 20, bet, kad bijusi uzaicināta Inese Ziņģīte, bibliotēka gāzta vai apkārt. Sevišķi lielu interesi izraisījusi arī tikšanās ar Akvelīnu Līvmani. Īpaši aktīvi seniori ir pēc vasaras, kad pasākumi nav notikuši, jo vēlas dalīties iespaidos par redzēto, dzirdēto un izlasīto.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc pašu vēlēšanās notikuši anekdošu vakari. Allaž apmeklēti ir tematiskie pasākumi par veselību, piemēram, jau divreiz tos vadījusi cigun pasniedzēja Inga Strante. Salacgrīvas aptiekas vadītāja Maiga Liepiņa stāstījusi par savu pieredzi gan veselības stiprināšanā, gan par ceļojumiem. Tomēr, kā jau bibliotēkā, pasākumi galvenokārt ir saistīti ar literatūru, tādēļ tajos piedalās rakstnieki un dzejnieki, tostarp vietējie literāti.

Salacgrīvas novada redzes invalīdu grupas vadītāja Faina Mennika priecājas, ka bibliotēkā pieejamas klausāmgrāmatas neredzīgajiem. “Invalīdi ļoti grib satikties. Telpu trūkuma dēļ rīkoju Ziemassvētku eglīti pie sevis mājās. Sanākot kopā, viņi smejas un priecājas, jo kaut uz brīdi nejūtas vientuļi. Visi grib braukt ekskursijās, kaut arī kājas ķeras aiz katra izcilnīša, katrs ir jāatbalsta un jāuzmundrina,” stāsta sirmā kundze.

Bijusī kultūras darbiniece Valda Logina mēdz iepriecināt citus ar dzejas rindām. “Dzejnieki ir atraduši katram dzīves gadījumam piemērotus vārdus. Ļoti patīk Kornēlijas Apškrūmas un Ojāra Vācieša darbi. Mums te pašiem ir sava gaismas pils. Kur gan mūsu gados vēl citur iet kā uz bibliotēku. Jebkurš pasākums šeit ir ieguvums,” viņa atzīst.

Viedoklis


Salacgrīvas pensionāru padomes vadītāja Aija Kirhenšteina: “Esam pateicīgi par bibliotēkā rīkotajām radošajām darbnīcām, floristikas nodarbībām. Ar Borisa un Ināras Teterovu fonda palīdzību esam dabūjuši mūzikas iekārtu, vingrošanas paklājiņus un nūjošanas nūjas. Pateicoties pilsētas domei, ar nelielu dāvanu, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja Dagņa Strauberga parakstītu kartīti un puķi sveicam seniorus 70, 75, 80 gadu jubilejā un pēc tam katru gadu. Velkam budžetu aiz astes līdz Ziemassvētkiem, lai pensionāri varētu sarīkot pasākumu ar koncertu, mūziku, klātiem galdiem.”