Dabā
Zaļā dzīvošana

Uz tirgu bez plastmasas maisiņiem! Āgenskalnā notiks pirmais beziepakojuma tirgus0

Publicitātes foto

Āgenskalna tirgus kopā ar Pārdaugavas radošo centru 13. un 14. aprīlī plkst. 9.00-17.00 aicina apkaimes iedzīvotājus un viesus uz pirmo beziepakojuma tirgu “Zaļi dzīvot Āgenskalnā”, lai spertu soli tuvāk zaļākam Āgenskalnam un popularizētu videi draudzīgu dzīvesveidu.

Divu dienu garumā notiks tirgošanās, izmantojot atkārtoti lietojamu iepakojumu vai iztiekot bez tā, zero waste uzņēmēju lekcijas un diskusijas, maisiņu šūšanas un kafijas skrubju darbnīcas un citas videi draudzīgas aktivitātes.

Īpašs jaunums būs brīvā iepakojuma skapja izveide, kas turpmāk Āgenskalna tirgus apmeklētājiem būs pieejams ikdienā.

Tā būs vieta, kur ikvienam atstāt sev nevajadzīgo iepakojumu (burkas, pudeles, maisiņus) brīvai tirgus apmeklētāju izmantošanai. Skapis tiks apgleznots, izmantojot pasākuma atbalstītāju “Tikkurila” Green Line krāsas. Tā māksliniecisko atdzimšanu kopā ar kopienas iedzīvotājiem sveiks NMV J. Rozentāla mākslas skolas audzēkņi. Skapja atklāšana notiks 13.aprīlī plkst. 14.00

Saistītie raksti

Savukārt lekcijās “Zero Waste Latvija” vides aktīvisti palīdzēs padziļināti izprast vides piesārņojuma nozīmi, savukārt kopienas iedzīvotāji un zaļāka dzīvesveida piekritēji dalīsies ar ieteikumiem, kā atvieglot ikdienu no atkritumiem, kā arī abas pasākuma dienas papildinās dažādu Latvijas zero waste uzņēmēju uzstāšanās – beziepakojuma veikali “Zemes draugs”, “TURZA” un kafejnīca “M Cafe”, “Niedriņi”, “Precious Plastic Latvia” u.c.

Piedalīties aicināts ikviens, ņemot līdzi savus traukus un maisiņus, lai arī mājās varētu aiznest daļu garšīgā, praktiskā un jaunatklātā!

Dalība visos pasākumos bezmaksas.

LA.lv